.
.
.

علی شمخانی: آمریکا می خواهد ایران را تجزیه کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران آمریکا را به تجزیه و تضعیف ایران متهم کرد و مدعی شد که این کشور با قدرتی که دارد آمریکا را مایوس خواهد کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، چهارشنبه 19 دسامبر، «علی شمخانی» پیش از ظهر امروز در مراسمی که تحت عنوان «یادواره شهید تندگویان و یک هزار و 55 شهید صنعت نفت در اهواز» برگزار شد، اظهار کرد: «مهم این است که بدانیم هر کدام از اقشار کجای راهبرد قرار دارند، آن وقت پیروزی حتمی خواهد بود. صدام هم فکر می‌کرد یک هفته‌ای خوزستان را اشغال می‌کند و یا اینکه چون اکثر مردم استان عرب هستند با گل از وی استقبال می‌کنند ولی امروزه او حتی برای مقبره‌اش نگهبان دارد و عراق در اختیار شیعیان و ایران پابرجا است».

وی با این گفته که «می‌توانیم این مقطع از فشار اقتصادی آمریکا را با تکیه بر توانمندی داخلی ایران مدیریت کنیم»، بیان کرد: «ترامپ خاک ریزهای مختلف تعهدات خود را رد کرد؛ بنابراین با عهدشکنی‌های ترامپ باید راهبرد تحریمی آمریکا که به منظور تسلیم جمهوری اسلامی و تغییرات در این کشور به کار برده را مأیوس کنیم».

اعتراف شمخانی به دخالت ایران در کشورهای مدیترانه و دریای سرخ

شمخانی با این ادعا که آمریکا می خواهد تمامیت ارضی ایران را بر هم بزند، گفت: «آمریکا به دنبال تجزیه و تضعیف ایرانی است که امروز در مدیترانه و دریای سرخ حضور دارد.»

گفتنی است تاکنون دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا و دیگر مقامات آمریکایی به صراحت از «تغییر رژیم» در ایران حمایت نکرده‌اند بلکه گفته‌اند که در پی «تغییر رفتار رژیم ایران» در منطقه و جهان هستند.