.
.
.

رانندگان اتوبوسرانی زنجان تجمع اعتراضی برگزار کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جمعی از رانندگان بخش خصوصی شرکت واحد اتوبوسرانی زنجان، صبح امروز در اعتراض به مشکلات صنفی خود، در حاشیه بزرگراه 22 بهمن این شهر تجمع کردند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، چهارشنبه 19 دسامبر جمعی از رانندگان بخش خصوصی شرکت واحد اتوبوسرانی زنجان در اعتراض به مشکلات صنفی خود تجمع کردند.

آنها تجمع خود را از ساعت 9 صبح امروز آغاز کردند، اعتراض آنها نسبت به بالا بودن هزینه‌های نگهداری اتوبوس‌ها و گرانی قطعات و لوازم یدکی، پایین بودن نرخ کرایه و مشکلات معیشتی بود.

یکی از معترضان به ایلنا گفت: «دست‌کم 140 راننده اتوبوس درون شهری هستیم که از طریق شرکت واحد اتوبوسرانی زنجان در ناوگان اتوبوسرانی شهر زنجان مشغول به کار هستیم».

به گفته این راننده یکی از مشکلات آنها افزایش قیمت قطعات و لوازم یدکی اتوبوس‌ها است. او در این باره توضیح داد: «هزینه نگهداری اتوبوس‌ها بالاست و دولت و شهرداری از این بابت هیچ کمکی نمی‌کنند، از طرف دیگر درآمدمان در حدی نیست که بتوانیم از پس این هزینه‌ها برآییم».

مشکل سخت و زیان‌آور بودن کار رانندگان بخش خصوصی شرکت واحد یکی دیگر از گرفتاری‌های آنهاست، در این باره یکی دیگر از رانندگان بخش خصوصی گفت: «بیمه رانندگان پیش از انتقال به بخش خصوصی مشمول مشاغل سخت و زیان‌آور بود اما اکنون که به بخش خصوصی ملحق شده‌ایم این قانون شامل حال ما نمی‌شود».

در عین حال این راننده درباره مشکل بیمه‌ای اتوبوس‌ها گفت: «در گذشته 70 درصد از حق بیمه شخص ثالث اتوبوس‌ها توسط دولت پرداخت می‌شد اما بعد از واگذاری به بخش خصوصی، تماماً به عهده خودمان است».

به گفته وی، همه ما راننده‌ها به صورت شش دانگ مالک اتوبوس‌ها هستند با این حال با درآمدی که از این کار به دست می‌آورند نه تنها امکان پرداخت هزینه‌های خودروهای برایشان وجود ندارد بلکه از این راه معاش زندگی خانواده هایشان هم تامین نمی‌شود.

با افزایش فشار اقتصادی در ایران، طی ماههای اخیر تعداد دفعات تجمع رانندگان اتوبوس هم به دلیل مشکلات معیشتی افزایش یافته است. آنها بارها مقابل ساختمان مجلس ایران و ساختمان وزارت کشور جمع شدند و خواهان رسیدگی به مطالباتشان شدند که تاکنون از سوی مسئولان بی پاسخ مانده است.