.
.
.

وضعیت جسمانی نرگس محمدی فعال مدنی ایرانی در زندان وخیم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

«نرگس محمدی» فعال مدنی و روزنامه‌نگار ایرانی که در زندان به سر می‌برد مطابق گفته وکیل مدافعش وضعیت جسمانی وخیمی دارد. پزشکانی که چندی پیش وی را تحت عمل جراحی قرار دادند مراقبت‌های ویژه و انتقال وی به بیمارستان را ضروری دانستند.

«محمود بهزادی راد» وکیل مدافع نرگس محمدی، دوشنبه 17 دسامبر، به خبرگزاری ایرنا گفت: «طبق هماهنگی‌های انجام شده موکلم روز چهارشنبه این هفته از زندان به کمیسیون پزشکی منتقل می‌شود تا وضعیت بیماری او بررسی شود».

وی افزود: «با توجه به توصیه پزشکان که موکلم را چندی پیش عمل جراحی کردند، منتظریم نرگس محمدی از زندان به بیمارستان منتقل شود تا تحت مراقبت‌های ویژه قرار گیرد».

این وکیل دادگستری افزود: «درخواست انتقال موکلم به بیمارستان را دادیم اما دادیار می‌گوید باید بهداری زندان موافقت کند و بهداری نیز می‌گوید باید موضوع مورد موافقت دادیار قرار گیرد».

بهزادی راد با بیان اینکه دادستانی تهران هنوز به نامه اخیر موکلش در خصوص آزادی مشروط پاسخی نداده است، بیان کرد: «با توجه به وخامت بیماری موکل و طبق هماهنگی‌های صورت گرفته، نرگس محمدی ساعت هشت صبح روز چهارشنبه هفته جاری برای معاینه به کمیسیون پزشگی قانونی منتقل می‌شود تا در این کمیسیون در خصوص «عدم تحمل کیفر به خاطر بیماری» تصمیم گیری شود».

وکیل مدافع نرگس محمدی توضیح داد: «در صورتی که کمیسیون پزشکی قانونی معتقد باشد، موکلم به خاطر بیماری توانایی تحمل کیفر را ندارد، باید از زندان بیرون بیاید».

گفتنی است نرگس محمدی روزنامه‌نگار و فعال مدنی برجسته ایرانی به اتهام تاسیس کمپین لگام (لغو گام به گام اعدام) و چند اتهام دیگر به 10 سال حبس قطعی محکوم شده است.

وی 26 سپتامبر سال 2018 به دلیل اطلاع از وضعیت نامساعد پدرش به مدت سه روز به مرخصی آمد و 30ام همان ماه به زندان بازگشت. به گفته بهزادی راد، نرگس محمدی 6 سال و هشت ماه از 10 سال محکومیت خود را گذرانده و مشمول آزادی مشروط است.