.
.
.

رئیس ستاد اقامه نماز در ایران: نسل جدید دیگر علاقه‌ای به روحانیون ندارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رئیس ستاد اقامه نماز در ایران در نشستی با برخی احزاب سیاسی، اعلام کرد بسیاری از افراد نسل جدید دیگر آن گونه که باید علاقه‌ای به روحانیون ایرانی ندارند، بنابراین آنها باید در رفتار خود تجدیدنظر کنند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، «محسن قرائتی»، شامگاه یکشنبه 16 دسامبر در نشست با احزاب سیاسی استان کرمان با بیان این که برخی‌ها بی‌رحمانه انتقاد می‌کنند اظهار کرد: «اگر خدا از شراب انتقاد می‌کند، به منافع شراب نیز می‌پردازد، اما در پایان می‌فرمایند که مضرات آن بیشتر از منافع آن است.»

وی با بیان این مطلب که خط بازی‌ها انسان را منحرف می‌کند و این به دلیل علاقه به حزب خود یا تنفر از حزب دیگری می‌باشد، عنوان کرد: «خیلی از عبادات ما به جایی بند نیست.»

قرائتی با اشاره به اینکه «500 آیه قرآن سیاسی» است، بیان کرد: «برخی از ما فهم درستی از اسلام نداریم. سوءظن حرام است و خیلی از ما‌ها در مسائلی که هیچ سودی ندارد دین فروشی می‌کنیم و حق و ناحق می‌کنیم. اگر فردی خط سیاسیش با ما متفاوت است، دلیل بر فاسق بودن او نیست.»

وی ادامه داد: «ما متاسفانه آلوده دنیوی شده‌ایم در صورتی‌که کار‌ها باید برای خدا و نه به خاطر موقعیت افراد باشد. بدانید که دیر یا زود پرده‌ها کنار می‌روند و مشخص می‌شود که دستانمان خالی است.»

رئیس ستاد اقامه نماز با اشاره به تبلیغات انتخاباتی بیان کرد: «محل تبلیغات در جای مشخص باید انجام شود و نباید تبلیغات به‌گونه‌ای باشد که به بیت‌المال و مردم آسیب برساند.»

قرائتی اظهار کرد: «اینکه مملکت ما قفل شده است به این دلیل است که بسیاری از کتاب‌های دانشگاه و آموزش و پرورش بی‌فایده شده و حتی بسیاری از درس‌های که ما می‌خوانیم علم مفید نیست.»

وی خاطرنشان کرد: «بسیاری از افراد نسل جدید دیگر آن گونه که باید علاقه‌ای به ما ندارد و باید مدنظر داشت که ایمان و عمل و صالح باعث محبوبیت افراد می‌شود لذا باید در رفتار خود تجدید نظر کنیم.»

بسیاری از مخالفان نظام در ایران بر این باورند که علاقمندی به حکومت جمهوری اسلامی که نظامی مبتنی بر دین است به شدت کاهش یافته است. صاحبنظران رفتار این حکومت را طی چهل سال در شکل‌گیری نارضایتی و دین گریزی جوانان بسیار تاثیرگذار می‌دانند. بر همین اساس بسیاری از مخالفین خواهان نظرخواهی از مردم جهت برقراری نظامی بر اساس جدایی دین از دولت هستند.