.
.
.

بازنشستگان شیرازی در تجمعی اعتراضی خواهان پرداخت مطالبات 12 سال گذشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حدود 400 نفر از کارگران بازنشسته صنایع مخابرات راه دور شیراز به دلیل عدم پرداخت مطالباتشان مقابل استانداری فارس تجمع کردند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، یکشنبه 16 دسامبر حدود 400 نفر از کارگران بازنشسته صنایع مخابرات راه دور شیراز، مقابل استانداری فارس تجمع کردند.

آنها دلیل تجمع خود را دریافت نکردن مطالباتِ ایام اشتغال خود بعد از گذشت 12 سال اعلام کردند.

بازنشستگان در این رابطه توضیح دادند: «این چه منطقی است که مطالبات 1226 بازنشسته را از پس از این همه مدت پرداخت نمی‌کنند و دائم بهانه می‌تراشند که بحران داریم. مگر کارخانه را به خاطر مشکلاتی که داشت در سال 1385 تعطیل نکردید و به کارگران گفتید: به سلامت!»

معترضان افزودند: «هیات حمایت از صنایع در کارخانه مستقر شد تا سطح تولید را بالا بیاورد و خطوط را فعال نگه دارد اما نه تنها تولید به مدار گذشته بازنگشت بلکه کارگران هم بیکار شدند. حالا هر کدام از ما بابت دستمزدهای پرداخت نشده و سنوات 5 میلیون تا 70 میلیون طلبکار هستیم.

کارگران بازنشسته صنایع مخابرات راه دور شیراز از تجمع امروز تصاویری منتشر کردند. روی یکی از این بنرها نوشته شده بود: «مسئولین محترم، ما کارگران 12 سال تحمل کردیم. شما برای وصول مطالبات ما چه کردید؟»

کارگران مخابرات راه دور شیراز در سال‌های گذشته هم تجمعاتی برگزار کرده بودند برای نمونه مدتی در محوطه کارخانه چادر زدند اما رسیدگی به مطالبات آنها به عهده وزرات صنعت، معدن و تجارت و سایر دستگاه‌های دولتی است.

این کارخانه و کارخانه‌هایی همچون کیان تایر مدت‌هاست که توسط هیاتِ حمایت از صنایع اداره می‌شوند اما چرخ اداره آنان همچنان لنگ می‌زند.

روز به روز به تعداد تجمعات بازنشستگان مشاغل مختلف به دلیل عدم پرداخت مطالبات در ایران افزوده می‌شود. تاکنون بازنشستگان پتروشیمی آبادان، دانشگاه علوم پزشکی زنجان، آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، شرکت آب و فاضلاب اهواز، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، تجمعات اعتراضی برگزار کردند.