فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نماینده مجلس ایران: نداشتن کارنامه خوب در عدالت اجتماعی باعث شکست انقلاب اسلامی می‌شود

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  یک نماینده مجلس ایران با اشاره به گفته‌های یکی از انقلابیون سابق اعلام کرد که اگر به عدالت اجتماعی در کشور اهمیت داده نشود این انقلاب شکست می‌خورد و جمهوری اسلامی در مجموع در این زمینه کارنامه خوبی نداشته است.

  بر اساس گزارش پایگاه خبری دیده بان ایران، یکشنبه 9 دسامبر، علی مطهری در مراسم روز دانشگاه گفت: «در دوره دولت فعلی انتظارها در خصوص آزادی بیان خیلی بیشتر از این چیزی است که اتفاق می افتد. متاسفانه آزادی بیان در دولت روحانی وضع خوبی ندارد».

  وی افزود: «شرایط آزادی در دوره اول دولت احمدی نژاد خوب بود ولی از سال 1388 به بعد این شرایط سخت شد».

  مطهری، نظام ایران را در زمینه استقلال سیاسی موفق دانست و اظهار کرد، تنها کشوری هستیم که به معنی واقعی کلمه مستقل هستیم و خودمان برای خودمان تصمیم می گیریم.

  وی تصریح کرد: «شهید مرتضی مطهری سه چهار رو بعد از انقلاب گفتند اگر به عدالت اجتماعی اهمیت ندهیم این انقلاب شکست می خورد. ما در مجموع در این زمینه کارنامه خوبی نداریم ».

  مطهری با اشاره به عدم پایبندی برخی نهادها به آزادی بیان گفت: «در برخی نهادهای اطلاعاتی و امنیتی یک ترس بیجایی وجود دارد که از انتقاد می ترسند و به اندک بهانه ای افراد را متهم می کنند. قانون ما نیز مقداری گرد نوشته شده است و با عناوینی چون اقدام علیه امنیت ملی و تشویش اذهان عمومی افراد مجرم شناخته می شوند و 5 یا 6 سال حبس می گیرند و هیچ توجهی هم به میزان تاثیر کاری که آن فرد کرده نمی‌کنند».

  این نماینده مجلس تاکید کرد: «بارها به مسئولین امنیتی گفتم که باید به میزان تاثیر کار این افراد توجه کرد مثلا فردی در یک اتاقی در جمعی یا جلسه ای ماهانه اصلا به یکی از مقامات توهین کرده، آخر چه کسی می فهمد؟»

  وی با اشاره به کشته شدن ستار بهشتی، وبلاگ نویس ایرانی زیر شکنجه بیان کرد: «مثلا در همین داستان قتل ستار بهشتی ببینید، ایشان یک کارگری بود که وبلاگی داشت که طبق اظهارنظر پلیس فتا این وبلاگ فقط 8 بازدید کننده داشت. ایشان را به خاطر مطلبی که نوشته بود گرفتند و به دلیل ضرب و شتم از دنیا رفت. هر چه هم من در مجلس گفتم عذرخواهی کنید کسی عذرخواهی نکرد».

  پیش از این هم نماینده اصلاح طلب مردم تهران در صحن علنی مجلس نمایندگان این کشور از وضعیت عدالت اجتماعی در جامعه ایران گلایه کرده بود. ابوالفضل سروش، در تذکر شفاهی در صحن علنی بهارستان اظهار کرده بود که کمترین وجه عدالت اجتماعی، عدم تبعیض بین کارمندان و غیرکارمندان در مساله حقوق‌های آنان است.

  وی از وجود تبعیض و بی عدالتی بین مردم و مسئولان رده بالای نظام خبر داده بود.

  تبلیغات