.
.
.

آمریکا: صادق محصولی سردار میلیاردی است که ثروت خود را از قراردادهای سپاه به دست آورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور خارجه آمریکا دوشنبه 10 دسامبر، در توئیتی در شبکه اجتماعی توئیتر، صادق محصولی از اعضای پیشین سپاه پاسداران و از وزرای دولت محمود احمدی نژاد رئیس‌جمهوری پیشین ایران را میلیاردری توصیف کرد که ثروت خود را از قراردادهای پر سود ساختمانی و نفتی سپاه پاسداران به دست آورده است.

وزارت امور خارجه آمریکا دوشنبه سلسله توئیت‌هایی درباره ثروت برخی چهره‌های نظام ایران منتشر کرد. این توئیت‌ها به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد منتشر شده است.

در توئیت وزارت امور خارجه آمریکا، صادق محصولی «سردار میلیاردر» توصیف و درباره او نوشته شده است: «مهارت خاصی در دریافت قراردادهای ساختمانی و نفتی پرسود از شرکت‌های وابسته به سپاه پاسداران داشت. او اکنون میلیاردها ثروت دارد».

صادق محصولی 59 ساله اهل ارومیه در آذربایجان غربی است. او سابقه فعالیت در سپاه پاسداران را دارد و برای یک سال وزیر کشور و سپس وزیر رفاه و تامین اجتماعی دولت محمود احمدی نژاد بوده است.

پس از ادغام وزارت رفاه و تامین اجتماعی با وزارت کار، نمایندگان مجلس وزارت مجدد محصولی را بر وزارت کشور نپذیرفتند.

عماد افروغ نماینده و رئيس کميسيون فرهنگی مجلس در آن دوره در مخالفت با صادق محصولی و بدون نام بردن از وی، در یکی از نطق های خود او را فردی با «ثروت باد آورده» توصيف کرده بود که دارایی هایش را ناشی از «ارتباطات خاص» به دست آورده است.

همچنین روزنامه اصولگرای ابرار در یک گزارش مفصل با تیتر «معمای ثروت یک وزیر دولت سابق» نوشته بود که «صادق محصولی در یک نشست دانشجویی گفته است که یک ریال هم از دولت گذشته درآمد نداشته است.

وزیر اسبق کشور که ثروتمندترین عضو دولت احمدی نژاد بود، همچنین ثروت خود را حاصل از تلاش خود عنوان کرده است. با همه این‌ها او به خاطر پرونده سوآپ نفتی هنوز که هنوز است در کانون توجه قرار دارد».