.
.
.

یک مرکز خرید در تهران دچار آتش‌سوزی گسترده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مجتمع تجاری، اداری و تفریحی «رز مال» در غرب تهران امروز دچار آتش سوزی گسترده ای شد و نیروهای آتش نشانی در حال خاموش کردن این آتش هستند. از خسارات و تلفات این آتش سوزی اطلاعی در دست نیست.

«مجتبی خالدی» سخنگوی سازمان اورژانس ایران، چهارشنبه 5 دسامبر، در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اظهار کرد: «این آتش سوزی در مرکز تجاری اداری رزمال رخ داده و تاکنون 50 نفر در پشت‌بام حبس شده‌اند».

خالدی توضیح داد: «سه آمبولانس به محل اعزام شده است؛ اما فعلا منتظر مهار آتش توسط نیروهای آتش نشانی هستیم تا بلافاصله به نفرات گیرافتاده در پشت بام امدادرسانی کنیم».

در حال حاضر تیم‌هایی متشکل از آتشنشانی و آمبولانس در محل هستند. آمار خسارات این آتش سوزی هنوز اعلام نشده است.

ساخت مجتمع رزمال با زیربنای بیش از 200هزار مترمربع در 25 طبقه از 5 سال قبل آغاز شد و این مجتمع که کاربری تجاری، اداری، فرهنگی، ورزشی و خدماتی برای آن در نظر گرفته شده بود، مراحل پایانی ساخت را می‌گذراند.

گفتنی است در ایران تاکنون چندین آتش‌سوزی‌ پی در پی در ساختمان‌ها رخ داده است به عنوان مثال حادثه در دو برج‌ در انزلی و مشهد، پتروشیمی بوعلی، سیتی سنتر اصفهان، انبار غلات تهران، شهرک صنعتی پرند، میدان تاریخی همدان، طاقبستان کرمانشاه و... رخ داد که خسارات جانی و مالی به بار آورد. یکی از معروفترین این نمونه‌ها آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو، از مهم‌ترین مراکز تولید و فروش پوشاک در تهران بود. این ساختمان در سال 2016 بر اثر آتش‌سوزی فرو ریخت و 560 واحد تجاری در آن نابود شد. پلاسکو درحالی بعد از 3.5 ساعت سوختن، فروریخت که هنوز تعداد زیادی آتش‌نشان در حال مهار آتش‌سوزی، در بیرون و داخل ساختمان بودند که در نهایت 16 نفر از آنها قربانی این حادثه شدند.