.
.
.

آمریکا: روحانی باعث تشدید انزوای کشور و مردم ایران می‎شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مایک پومپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران را متهم کرد که با اظهاراتش، بر انزوای کشور و مردم ایران می‌افزاید.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پومپئو سه‌شنبه 27 نوامبر در بیانیه‌ای، سخنان حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران را که طی آن خواستار محو اسرائیل شده بود را «تنش آفرین» توصیف کرد.

پومپئو افزود: «روحانی در کنفرانسی بین‌المللی درباره وحدت اسلامی، مسلمانان سراسر جهان را به اتحاد علیه ایالات متحده تشویق کرد. این اقدامی خطرناک و غیر مسئول است که به تشدید انزوای ایران می‌انجامد. این سخنان باعث افزایش انزوای نظام و هم‌زمان مردم ایران به طور هم‌سان می‌شود».

وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرد: «نظام ایران دوست آمریکا یا اسرائیل نیست زیرا همواره درخواست قتل میلیون‌ها تن از جمله مسلمانان را تکرار می‌کند».

او ادامه داد: «مردم ایران با دولت‌شان هم‌نظر نیستند. دولت ایران نماینده بدی برای مردم این کشور در 39 سال گذشته بود و در عین حال، با روشی دیکتاتوری بر آن‌ها حکومت می‌کند».

روحانی در بخشی دیگر از سخنرانی خود با اشاره به اسرائیل گفت: «از مهم‌ترین آثار جنگ جهانی دوم، تشکیل غده سرطانی در منطقه بود.... قدرتی را در منطقه مستقر کردند تا صد در صد گوش‌به‌فرمان غرب در منطقه باشد.... رژیم جعلی اسرائیل را تشکیل [دادند] و ملت تاریخی فلسطین را کشتند و آواره کردند».

او همچنین گفت: «با انتقال سفارت [آمریکا] به بیت‌المقدس، آمریکا بیش از همیشه دشمنی با جهان اسلام را نشان داد».