.
.
.

ایران برای صدور مدارک رسمی نیز دچار کمبود کاغذ شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با گسترده‌تر شدن بحران کاغذ در ایران، ادارات رسمی این کشور نیز برای صدور مدارک دچار مشکل شده و اداره راهنمایی و رانندگی اعلام کرد به دلیل کمبود کاغذ پروسه صدور گواهینامه رانندگی که پیش از آن یک هفته زمان می‌برد، به یک ماه خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، علی فکری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان با اشاره به کمبود کاغذ و با بیان اینکه زمان و مهلت قانونی و مقرر ثبت و صدور گواهینامه رانندگی یک هفته است، گفت: «به علت کمبود کاغذ مخصوص صدور گواهینامه مدت صدور آن ممکن است بیشتر از یک هفته و تا یک ماه به طول انجامد.»

فکری با اشاره به فراگیر بودن مشکل کاغذ در ایران افزود: «با توجه به شرایط و وضعیت فعلی کمبود کاغذ معضلی برای صدور گواهینامه رانندگی شده‌است که متقاضیان پس از آزمون و ثبت قبولی آنها در سایت و تشکیل پرونده باید مدتی را برای صدور گواهینامه خود صبور باشند... این مشکل نه تنها در استان همدان بلکه در سطح کشور گریبانگیر شده‌است و به محض تأمین مواد اولیه و کاغذ مخصوص، روند صدور گواهینامه برای متقاضیان ادامه خواهد داشت.»

پیش از این سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در ماه آگوست 2018 گفت که موجودی تامین کاغذ در کشورش تنها دو ماه است. او از بانک مرکزی خواست برای تامین کاغذ نرخ ارز دولتی فراهم کند.

صالحی درباره بازار کاغذ گفت: «در تنظیم بازار کاغذ، عوامل قیمت جهانی کاغذ و افزایش ارز تاثیر داشته و تلاش می‌کنیم کاغذ با قیمت پایه در اختیار مطبوعات و حوزه نشر قرار گیرد. موجودی ما در تامین کاغذ تنها دو ماه آینده است و باید بانک مرکزی برای تامین کاغذ سفارش با نرخ ارز دولتی تضمینی را داشته باشد.»