.
.
.

زلزله 6.1 ریشتری و پس‌لرزه‌های 4.5 ریشتری استان ایلام را لرزاند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری ایران بعد از ظهر یکشنبه 25 نوامبر 2018 از وقوع زمین لرزه‌ای به بزرگی شش و یک دهم ریشتر در شهر «مورموری» استان ایلام خبر دادند.

مدیر ستاد بحران استان ایلام در نخستین اظهار نظر خود ضمن تایید این خبر گفت، زمین لرزه این استان تاکنون تلفات جانی نداشته اما عده‌ای مجروح شده‌اند.

پیرحسین کولیوند گفت:«نیروهای امداد و نجات برای کمک به مصدومان این زمین لرزه به منطقه اعزام شده اند. این زمین لرزه در عمق 10 کیلومتری زمین اتفاق افتاده است. در این زمین لرزه برخی از مناطق مسکونی خسارت دیدند.

اعزام بالگردهای امداد به ایلام

پیرحسین کولیوند رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر در خصوص اقدامات صورت گرفته توسط امدادگران هلال احمر در زمین لرزه اخیر ایلام اظهار داشت: بر اثر این زمین لرزه تا کنون 97 نفر مصدوم شدند که از این تعداد 12 نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند و دو نفر بستری شدند.

به گزارش سایت «شبکه خبر» کولیوند همچنین از ارسال 400 چادر اسکان اضطراری به مناطق زلزله زده خبر داد و گفت: «بالگردهای جمعیت هلال احمر تمام روستاهای منطقه را بررسی و ارزیابی کرده‌اند و خوشبختانه نیروهای امدادی به اندازه کافی در منطقه وجود دارد».

طبق این گزارش، از دیروز منطقه مورموری شاهد چندین زمین‌لرزه بود و همین مساله باعث ایجاد آمادگی در بین مردم و همچنین نیروهای امدادی شده است. طبق اعلام منابع رسمی تاکنون 60 نفر در این زلزله مجروح شده‌اند که حال 3 نفر وخیم است.