.
.
.

ایران: ادعای آمریکا در باره اسلحه شیمیایی ما نادرست است

آمریکا ایران را به «مخفی‌کاری» در باره برنامه شیمیایی‌اش متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دولت ایران روز جمعه 23 نوامبر 2018 اتهامات نماینده آمریکا در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی، در خصوص «مخفی کاری» تهران در رابطه با تسلیحات شیمیایی این کشور را رد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه ایران در بیانیه ضمن نفی سخنان نماینده آمریکا در سازمان منع گسترش سلاح شیمایی، گفته است که «اتهامات» آمریکا نادرست و از «سر خصومت و برای انحراف افکار عمومی» است.

بهرام قاسمی، گفت:«نماینده آمریکا در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در لاهه «اتهامات بی پایه و اساسی را طبق عادت مالوف و همیشگی خود علیه جمهوری اسلامی مطرح کرد که این اتهامات را قویا مردود می دانیم.»

آمریکا ایران را به مخفی‌کار در باره اسلحه شیمیایی متهم کرد

نماینده آمریکا در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی، ایران را متهم کرد که «توان تسلیحاتی شیمیایی» خود را به این نهاد گزارش نداده است. این موضوع به گفته او «نقض» پیمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی تلقی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کنت وارد، نماینده آمریکا در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی، در گردهمایی این نهاد در لاهه، ایران را متهم کرد که در حال برنامه ریزی برای ساخت «جنگ افزارهای شیمیایی» است.

نماینده آمریکا گفت که ایران درباره تأسیسات تولید گازهای شیمیایی خود گزارشی به سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی نداده است.