فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • یک محیط‌بان در همدان به اعدام محکوم شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع خبری ایران روز جمعه 16 نوامبر 2018 از صدور حکم اعدام برای یک محیط‌بان در همدان که در سال 2016 در جریان تعقیب و گریز یک شکارچی متخلف را به ضرب گلوله کشته بود، خبر دادند.

  محیطبان مذکور پس از 2 سال زندان اکنون از سوی دادگاه به اتهام «قتل» به اعدام محکوم شد.

  سعید مومیوند، محیط‌بان اهل همدان از دوسال پیش به اتهام «قتل عمد» در زندان بسر می‌برد.

  سال 2016 رسانه‌های ایران به نقل از مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان از درگیری یک محیط‌بان و شکارچی متخلف در منطقه حفاظت‌شده خبر داده بودند.

  محمدرضا محمدی با تاکید بر اینکه درگیری شکارچی متخلف و باسابقه با محیط‌بان این اداره‌کل در منطقه حفاظت‌شده نشر اتفاق افتاده، گفته بود این محیط‌بان قصد شلیک تیر هوایی داشته که به صورت کاملا سهوی به بدن این شکارچی اصابت کرده است.

  به گزارش پایگاه خبری «رکنا» فرمانده یگان حفاظت محیط زیست ایران درباره حکم اعدام برای این محیط‌بان گفت: «به عقیده بنده این حادثه به صورت سهوی رخ داده است. چندین بار حضور در محل و شرایط موجود، این موضوع را تأیید می کند و تقاضای تخفیف در حکم محیط‌بان منطقه «نشر» را داریم.»

  جمشید محبت خانی تاکید کرد این محیط‌بان بعد از شلیک گلوله متهم را به بیمارستان منتقل کرده و متهم بعد از 10 یا 15 روز از دنیا رفته است.

  او افزود: «محیط‌بان ضمن اینکه ضابط خاص قضایی است بعد از انجام مراحل هشداری قبل از تیراندازی، اقدام به شلیک گلوله کرده است.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران