.
.
.

فرمانده کل سپاه : 5 تن از 12 مرزبان ربوده شده در میرجاوه آزاد شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سردار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران ایران روز پنجشنبه 15 اکتبر 2018 در نشست خبری اعلام کرد، 5 تن از 12 مرزبان ربوده شده ایران که در بلوچستان به اسارت گروه «جیش العدل» در آمدند، آزاد شدند.

فرمانده سپاه پاسداران گفت:«5 تن از مرزبانان آزاد شده‌‌اند و هم اکنون تحویل دولت پاکستان شده و آماده مبادله هستند».

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد علی جعفری افزود: «در تلاشیم تا بدون معاوضه تمامی سربازان وطن که توسط "جندالشیطان" در بند شده‌‌اند نجات یابند».

گروه جیش العدل روز سه‌شنبه 16 اکتبر 2018 از به اسارت در آوردن 12 مرزبان وابسته به سپاه پاسداران از نیروهای بسیجی طرح امنیت و هنگ مرزی «میرجاوه» در منطقه صفر مرزی «لولکدان» خبر داد. منطقه صفر مرزی «لولکدان» مربوط به بخش «ریگ ملک» شهرستان میرجاوه است که در 50 کیلومتری شهر میرجاوه قرار دارد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران کمی بعد اعلام کرد که 11 نیروی بسیجی و هنگ مرزی در میرجاوه توسط «تروریست‌هایی» که در داخل خاک پاکستان مقر و پایگاه دارند ربوده شده‌اند.

سردار عزیز جعفری، فرمانده سپاه پاسداران نیز با اعتراف به ربوده شدن تعدادی از نیروهای وابسته به سپاه گفت:«دشمنان هربار تلاش می‌کردند با درگیری، این برجک و پاسگاه را اشغال کنند و ناکام می‌شدند».

وی گفت: «دشمنان یک نیروی نفوذی وارد نیروها کردند و با بیهوش کردن این افراد، زمینه ربایش آن‌ها را فراهم کرده است».

اما جیش العدل با تکذیب ادعای فرمانده سپاه اعلام کرد که افراد مسلح این گروه مرزبانان را غافلگیر و آنها را بدون خونریزی به اسارت گرفتند.

این گروه افراد ربوده شده را شامل نیروهای سپاه و ناجا اعلام و اسامی 12 نفر را منتشر کرده است.

طبق بیانیه جیش العدل که بعدها مصاحبه افراد ربوده شده را از سایت خود منتشر کرد، اسامی نیروی‌های یگان تکاور نیروی انتظامی، عباس عابدی، محمد معتمدی سده، پدرام موسوی، کیانوش بابایی فریدنی حیدری و مهرداد آبان و اسامی نیروهای سپاه پاسداران مجید نارویی، محمود هرمزی، رسول گمشادزهی، سعید ریگی، زبیر ریگی، بهروز ریگی و عبدالکریم ریگی را منتشر کرد.