فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اتریش: برای تشکیل نهاد مبادلات مالی ایران و اروپا میزبانی نمی‌کنیم

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  اتریش روز سه‌شنبه 13 نوامبر اعلام کرد که میزبانی برای تشکیل نهاد کانال ویژه تسهیل مبادلات مالی اروپا با ایران را نمی‌پذیرد.

  به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، پیتر گوشلباوئر سخنگوی وزارت خارجه اتریش با اعلام این مطلب تاکید کرد که اتریش به دلیل شک و تردیدهای متعدد درباره این کانال مالی، میزبانی آن را نمی‌پذیرد.

  سخنگوی وزارت امور خارجه اتریش گفت: «ما با مطالعات مفصل به این نتیجه رسیدیم که قصد نداریم میانجی مبادلات میان ایران و کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشیم.»

  وی گفت، درباره کارآیی کانال مالی، شک و تردیدهایی وجود دارد و اتریش نمی‌تواند خطر نمایندگی آن را بپذیرد.

  بر اساس این گزارش، بلژیک، لوکزامبورگ و فرانسه نیز به عنوان میزبان‌های احتمالی مطرح هستند.

  آمریکا روز دوشنبه 5نوامبر اجرای بسته دوم تحریم‌های هسته‌ای خود را علیه ایران آغاز کرد. این تحریم‌ها شامل بخش‌هایی حیاتی از اقتصاد ایران از جمله صنعت نفت، بانکداری و حمل و نقل می‌شود.

  ماه اوت گذشته، آمریکا اجرای بسته نخست تحریم‌های هسته‌ای خود را علیه ایران آغاز کرده بود.

  دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، ماه مه گذشته، خروج کشورش را از توافق هسته‌ای (برجام)امضا شده در سال 2015میان ایران و گروه 1+5اعلام کرد.برپایه این توافق در برابر محدود شدن برنامه هسته‌ای ایران، تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور به خاطر این برنامه لغو یا تعلیق شده بود.

  جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی معروف به(سوئیفت)اعلام کرد که اجرای تحریم‌های آمریکا علیه بانک‌های ایرانی را از راه منع این بانک‌ها از رسیدن به سامانه حواله‌های بین‌المللی بین بانکی آغاز کرده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران