.
.
.

حمید هوشنگی روزنامه‌نگار پیشکسوت ایرانی درگذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حمید هوشنگی روزنامه‌نگار پیشکسوت ایرانی پنجشنبه 8 نوامبر در اثر بیماری سرطان درگذشت.

هوشنگی که معاون اسبق خبر خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) هم بود، به دلیل حکم ممنوع الخروجی ،امکان سفر به خارج از ایران به منظور ادامه درمان را نداشت.

هوشنگی دانش‌آموخته رشته روزنامه‌نگاری بود. او کار خبر را از سال 1974 در رادیو تلویزیون ملی ایران آغاز کرد. او از جمله روزنامه‌نگارانی بود که دادگاه امیر عباس نخست‌وزیر دوره شاه را پوشش داد.

حمید هوشنگی از جمله روزنامه‌نگارانی بود تحت پی‌گرد قضایی و امنیتی هم قرار گرفت. او درباره دادگاه 10 دقیقه‌اش نوشته است: «يكشنبه 11 شهریور97: قاضی مقیسه با عتاب پرسید چرا نوشتی میرحسین موسوی مثل دماوند پایدار است؟/محاکمه 10 دقیقه طول کشید. پنجشنبه 15 شهریور97: دیروز خودم را به اوین معرفی کردم. به دلیل شدت بیماری سرطانم و لزوم شیمی درمانی فعلا زندانی‌ام نکردند».

همسر این روزنامه نگار پیشکسوت هم پنجشنبه در فیس بوک خود نوشت: «علت مرگ او را همه می دانیم ؛ عفریت سرطان و الحق که حمید در این کار زار دشوار هم مثل همه مراحل زندگی‌اش، خود را نباخت و در طول زمان بیماری به راه پر بار و تاثیرگذار زندگیش ادامه دادجا دارد با صدای بلند بگویم، کما اینکه همه می‌دانند ، حمید به سرطان وا نداد بلکه بی عدالتی‌ها و نا انصافی‌هایی که در سال‌های اخیر در حق او روا داشته شد حمید را با همه بی باکی‌ها و مقاومت‌هایش از پای درآورد».