.
.
.

نماینده مجلس ایران: اروپا برای طفره رفتن از تعهداتش در برجام وقت‌کشی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ایران اعلام کرد اروپا با تأخیر فراوان دنبال وقت‌کشی و خرید زمان بیشتر از ایران است تا از انجام تعهدات خود در ذیل برجام از جمله آغاز مبادلات بانکی با هدف بازگرداندن درآمدهای ارزی مردم ایران طفره برود.

«ناصر موسوی لارگانی» نماینده مردم فلاورجان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اظهار کرد: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا تحریم‌های آمریکا علیه ایران را به‌ طور کامل باز‌گرداند و این در حالی است که همزمان اروپا هم با تأخیر فراوان به دنبال وقت‌‌کشی و خرید زمان بیشتر از ایران است تا از انجام تعهدات خود در ذیل برجام از جمله آغاز مبادلات بانکی با هدف بازگرداندن درآمدهای ارزی مردم ایران طفره رود.

وی افزود: برای ترمیم این معادله و وادارسازی اروپا به اتخاذ اقدامات عملی برای راه‌اندازی کانال مبادلات مالی، باید اقداماتی عملی از سوی نظام صورت گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد:‌ باید این موضوع برای اروپا مسجل شود که هر گونه تأخیر بیشتر در انجام اقدامات عملی، هزینه‌های دشواری را در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران،‌ بیان کرد:‌ در حال حاضر تعدیل معنادار تعهدات ایران در ذیل برجام می‌تواند گشایشی در این وضعیت ایجاد کند تا دولت بتواند با نقد کردن این آخرین امتیاز قابل دریافت در ذیل این معامله و نیز انجام مبادلات بانکی، وضعیت ارزی و اقتصادی کشور را هم تا حدودی بهبود بخشد.

موسوی لارگانی در خاتمه تصریح کرد: دولت باید با استناد به بند 36 برجام، تعهدات خود از جمله پایبندی به سقف 300 کیلوگرمی ذخایر اورانیومی را تعدیل کند.

گفتنی است پس از اجرای تحریم ها اروپا اعلام کرد که به دنبال ایجاد سیستم مالی مستقل برای ارتباط و همکاری بانکی با ایران است اما تاکنون هیچ کشور اروپایی به دلیل هراس از تحریم های امریکا، حاضر به میزبانی این تعاملات نشده است.