.
.
.

نماینده قم: آمریکا همه فعالان در دور زدن تحریم‌ها را تحریم کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم در مجلس شورای اسلامی ایران می‌گوید که آمریکا «تقریبا همه» افراد و مجموعه‌های فعال در تحریم‌های قبلی را تحریم کرده است.

امیرآبادی فراهانی سه‌شنبه 6 نوامبر در توئیتی که در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر منتشر کرد، نوشت: «لیست اسامی جدید تحریمی آمریکا منتشر شد. تقریبا همه افراد و مجموعه‌های فعالان در دور زدن تحریم‌های قبلی در آن دیده می‌شود».

فراهانی در ادامه به این مساله اعتراض کرده و نوشت: «سوال این است که این اطلاعات از کجا به دست دشمن رسیده است؟».

او خواستار بررسی این موضوع توسط سازمان‌های امنیتی شده است.

روز دوشنبه آمریکا اجرای بسته دوم تحریم‌های هسته‌ای خود را علیه ایران آغاز کرد. این تحریم‌ها شامل بخش‌هایی حیاتی از اقتصاد ایران از جمله صنعت نفت، بانکداری و حمل و نقل می‌شود.

مقام‌های آمریکایی می‌گویند که شدیدترین تحریم‌های اقتصادی علیه ایران در حال اعمال است.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، ماه مه گذشته، خروج کشورش را از توافق هسته‌ای (برجام) امضا شده در سال 2015 میان ایران و گروه 1+5 اعلام کرد. برپایه این توافق در برابر محدود شدن برنامه هسته‌ای ایران، تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور به خاطر این برنامه لغو یا تعلیق شده بود.

در مقابل حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران تاکید کرد که این کشور تحریم‌های آمریکا را دور خواهد زد و نفت خود را خواهد فروخت. او همچنین برای مذاکره با آمریکا اعلام آمادگی کرد و در این باره گفت: «شما به تعهدات خود عمل کنید آنگاه صحبت خواهیم کرد، ما برای حرف زدن مشکل نداریم، طرف ما اگر طرفی باشد که برای حرف و قول و عهد و پیمان خود ارزش قائل باشد حرف زدن که مشکل ندارد».