.
.
.

جیش العدل: احتمالا نظامیان ایرانی به گروگان گرفته شده را آزاد کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ابراهیم عزیزی مسئول روابط عمومی گروه «جیش العدل» از احتمال آزادی نظامیان ایرانی به گروگان گرفته شده با وساطت کنوانسیون‌های جهانی هلال احمر اسلامی خبر داد.

در بیانیه‌ای که ابراهیم عزیزی صادر کرده آمده است: «به وساطت کنوانسیون‌های جهانی هلال احمر اسلامی احتمالا سازمان جیش العدل اسرای سپاه را آزاد کند».

این بیانیه افزوده است: «البته ما در این جنگ داریم از عقیده و سرزمین‌مان دفاع می‌کنیم و این جنگ را خمینی با آمدنش در بلوچستان و استان‌های دیگر کشور و کشورهای منطقه وجهان شروع کرده است. ما جنگ‌مان با سردمداران این نظام است نه سربازان وظیفه، ‌گروهبان‌ها و بسیجی‌ها که بعضی به خاطر کارت، بعضی به خاطر حقوق و بعضی به خاطر فقرسلاح به دست گرفته‌اند، پس به سربازان و بسیجی ها توصیه می‌کنیم در جنگ با مبارزین سازمان سعی به مقابله نکنند تا کشته نشوند».

انتقال گروگان‌ها به منطقه‌ای خارج از کنترل دولت پاکستان

در همین حال محمد نعیم امینی‌فرد رییس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان از انتقال مرزبانان ربوده شده به منطقه‌ای نزدیک مرز افغانستان در خاک پاکستان خبر داد که دولت مرکزی اسلام آباد تسلطی بر آن ندارد.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا)، محمدنعیم امینی‌فرد با اشاره به سفر اخیر محمدجواد ظریف به پاکستان افزود: «از نتایج سفر وزیر امور خارجه اطلاعی نداریم هرچند علی‌القاعده از نمایندگان استان یا نماینده میرجاوه باید وی را در این سفر همراهی می‌کردند».

امینی‌فرد در ادامه تاکید کرد با وجود اینکه مقامات پاکستانی وعده پیگیری این موضوع را داده‌اند، دولت اسلام آباد رسما مسئولیت این حادثه را نپذیرفته است و همچنان پافشاری می‌کند که این مرزبانان در خاک این کشور نیستند یا دولت نمی‌تواند کاری انجام دهد.

سازمان جیش‌العدل روز سه‌شنبه 16 اکتبر 2018 با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای این سازمان بامداد سه‌شنبه به پایگاه بدر 3 واقع در منطقه لولکدان بخش ریگ ملک شهرستان میرجاوه در جنوب غرب ایران حمله کرده و 12 نفر از نیروهای نظامی این پایگاه را به اسارت خود در آورد.

در روزهای گذشته محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به اسلام آباد، پایتخت پاکستان رفت تا وضعیت نیروهای به گروگان گرفته شده را پیگیری کند. ظریف در پاکستان گفت: «ضرورت دارد که با مقامات پاکستانی گف‌و‌گوهای مستمر صورت گیرد تا بازگشت این عزیزان به وطن را شاهد باشیم».