.
.
.

بحران در بازار تایر سنگین ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کمبود تایر سنگین، شکل گیری بازار سیاه ، بی‌ثباتی قیمت‌ها و جولان دلالان از جمله معضلات شکل گرفته در بازار خودرو در چند ماه اخیر بوده است. کامیون داران و رانندگان ماشین‌های سنگین اولین قشری هستند که ضرر زیادی را از این کمبود متحمل می‌شوند. تمامی این موارد باعث شده در بحران اقتصادی و با کوچک شدن سفره‌های مردم،‌ برخی کامیون داران اقدام به خرید لاستیک‌های دولتی و فروش آن در بازار های آزاد کنند که این امر تبعاتی همچون استفاده از لاستیک‌های پوسیده و به دنبال آن افزایش آمار تصادف را به همراه داشته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک و روغن خودرو ایران در همین رابطه اعلام کرد دو هزار واحد صنفی در سطح تهران مشغول خرید و فروش لاستیک هستند که از این تعداد 30 درصد نماینده، واردکننده و تولیدکننده و 70 درصد خرده‌فروش هستند. امروزه به دلیل عدم توزیع مناسب 30 درصد از خرده‌فروشان ورشکست و تعطیل شده‌اند.

«داود سعادتی‌نژاد» رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک و روغن خودرو ایران، یکشنبه 4 نوامبر در گفت وگو با خبرگزاری ایلنا اظهار کرد: مشکل اصلی صنعت تایر، عدم توزیع مناسب است از طرف دیگر تولید لاستیک‌های باری و اتوبوسی کفاف کشور را نمی‌دهد و شکاف قیمتی لاستیک آزاد و دولتی بسیار زیاد است.

وی افزود: این در حالی است که کامیونداران تنها می‌توانند چهار حلقه لاستیک دولتی خریداری کنند در نتیجه برخی از کامیونداران برای گذران امورات زندگی لاستیک‌های دولتی را در بازار آزاد به فروش می‌رسانند و خود همچنان از لاستیک‌های کهنه استفاده می کنند. این امر تبعاتی همچون افزایش آمار تصادفات را در پی خواهد داشت.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک و روغن، بیان کرد:‌ در گذشته کامیون‌دار می‌توانست لاستیک را با شرایط خاص یا اقساطی خریداری کند؛ اما الان این امکان وجود ندارد و باید بهای آن را نقد بپردازد.

وی با اشاره به فروش کارخانه‌های بخش خصوصی گفت: بخش خصوصی محصولات خود را به سه روش به فروش می‌رسانند،‌ آنها نمایندگانی دارند که تنها یک سبد به آنها تعلق می‌گیرد و برخی 10 سبد و در نهایت افراد خاصی وجود دارند که مازاد تولید به آنها تعلق می‌گیرد.
سعادتی‌نژاد با بیان اینکه هر شرکت برای خود یک نماینده مویرگی دارد، ادامه داد: اعضای اتحادیه امروز به دلیل توزیع نادرست ورشکست شده‌اند.

20 هزار حلقه تایر کمیاب در انبارها احتکار شده اند

خزانه‌دار اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک و روغن نیز در گفت وگو با ایلنا در این باره گفت: کارخانه‌های تولیدکننده تایر با اتحادیه‌ همکاری ندارند. اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک و روغن، بارها با ارسال نامه به تولیدکنندگان و واردکنندگان از آنها درخواست کرده تا میزان تولید و واردات خود را جهت نظارت و ساماندهی بازار عنوان کنند؛‌ اما آنها هیچ وقت با این اتحادیه همکاری نکرده اند.

«محمدحسین حیدری» با بیان اینکه تولیدکنندگان تایر حتی آماری از نمایندگان خود به اتحادیه نمی‌دهند، تصریح کرد: اگر آمار صحیحی به اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک و روغن داده نشود، قطعا نمی‌توان نظارت درستی بر فعالیت صنعت تایر داشت.

وی با بیان اینکه کارخانه‌های تایر در زمان ارائه تخفیف فروش، به تمامی نمایندگان اطلاع رسانی نمی‌کنند،‌ عنوان کرد: در برهه‌ای از زمان به دلیل کم سود بودن خرید و فروش لاستیک، نمایندگان تمایلی به خرید لاستیک نداشته و کارخانه داران مجبور هستند برای فروش محصولات، درصدی تخفیف بر روی محصولات خود اختصاص دهند. اما امروزه که فروش لاستیک با سود خوبی همراه شده است؛ متاسفانه کارخانه داران تنها به افراد خاص خود لاستیک می فروشند و این اجحافی در حق سایر نمایندگان است.

خزانه‌دار اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک و روغن، علت فعال نبودن برخی از نمایندگان را فروش سبدی کارخانه‌ها اعلام کرد.

وی، با بیان اینکه حوزه انحصاری سود برای یک فروشنده از نگاه تولیدکننده و یا واردکننده تایر تنها 3 درصد است، افزود: اگر هر زمانی یک نماینده در یک سبدی سودی بیشتر از 3 درصد عایدش شود، کارخانه داران کالایی در سبد او قرار می‌دهند که سود او کاهش پیدا کند.

حیدری، با بیان اینکه نگاه تولیدکنندگان باعث شده بازار لاستیک به چالش کشیده شود، اظهار کرد: لاستیک باید با سود 12 درصد در بازار به فروش برسد؛ این در حالی است که سود حاصله از سبد 3 تا 5 درصد است.

وی با انتقاد از احتکار تایرهای وارداتی 16 تا 20 عنوان کرد:‌ تایرهای 16 تا 20 در انبارها احتکار شده و تایرهایی که با ارز 4 هزار 200 وارد کشور می شوند با اختلاف قیمت 2 تا 4 میلیون به فروش می رسد.

این فعال حوزه لاستیک، از وجود 20 هزار حلقه تایر در انبارها خبر داد و گفت: مدارکی وجود دارد که نشان می‌دهد حجم انبوهی از تایرهایی که در بازار موجود نیست در انبارها احتکار شده است.

خزانه‌دار اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک و روغن، شرایط اقتصادی را برای تولیدکنندگان تایر سخت عنوان کرد و گفت: شرایط به نحوی شده است که تولیدکنندگان برای حفظ حیات خود مجبور هستند با زیان محصولات خود را تولید کنند.

حیدری ادامه داد: تولیدکنندگان محصولات خود را برابر نرخ ارز قدیم 3 هزار و 200 تومان محاسبه کردند در صورتی که مواد اولیه با نرخ ارز 4 هزار و 200 تومان وارد می شود که این امر 30 درصد بر بهای تمام شده آنها افزوده است و هیچ سازمانی آنها را حمایت نمی کند.
وی در حمایت از تولیدکنندگان تایر اظهار کرد: یک مغازه دار اگر فروش تایر برای آن صرفه اقتصادی نداشته باشد تغییر شغل داده یا مغازه خود را جمع می کند؛ این در حالی است که یک کارخانه دار با داشتن هزاران کارگر به راحتی قادر به این کار نیست.

این نکته قابل ذکر است که در ماههای اخیر صنعت تایر ایران دچار مشکلات شدیدی از جمله کمبود مواد اولیه شد و دلیل اصلی این امر، نبود ارز برای تهیه مواد اولیه برای تولید کننده داخلی است. تامین جنس در بازار امروز به یکی از معضلات این صنف تبدیل شده، طوری که یکی از نکات افزایش قیمت، کمبود لاستیک و تزریق نشدن به موقع آن در بازار است.

وزارت صنعت، معدن ‌و تجارت ایران در پی نابه سامانی‌ های ایجاد شده در بازار تایر، با ثبت و تمدید نمایندگی شرکت‌ های تایرساز چینی در ایران موافقت کرد.

ثبت نمایندگی تایرهای چینی و تمدید نمایندگی این شرکت‌ ها که در آخرین ماه‌ های وزارت وزیر پیشین صمت ممنوع اعلام‌ شده بود، پس از کاهش تایر مورد نیاز بازار ایران با رضایت مسئولان این وزارتخانه آزاد شد. تایرهای چینی در بسیاری از کشورها به دلیل مشخصات عملکردی ضعیف با استقبال چندانی مواجه نشده و از کسب سهمی از بازار جا مانده اند.

پیش از این مرکز امور اصناف و بازرگانان به‌ دستور وزیر پیشین صنعت‌، معدن ‌و تجارت ثبت هرگونه برند جدید تایر چینی را ممنوع کرده بود و حتی شرکت‌ های صاحب‌ نام تولید تایر چین هم پس از اتمام اعتبار گواهی نمایندگی‌ هایشان نمی ‌توانستند برای تمدید گواهی‌ نامه مرکز امور اصناف اقدام کنند. اما این روزها با بالا رفتن بی‌ رویه قیمت انواع تایر، وزارت صمت با تمدید مجوز نمایندگی این شرکت‌ ها موافقت کرده است تا بار دیگر تایرهای چینی اجازه ورود به بازار ایران را پیدا کنند.

از طرف دیگر تایر سازان مطرح دنیا از اروپا، ژاپن و حتی کره، بازار ایران را به‌ دلیل تحریم‌ های آمریکا و ترس از دست دادن بازار بزرگ این کشور ترک کرده‌ اند.