.
.
.

56 هواپیما و 50 بانک و موسسه مالی در فهرست تحریم‌های آمریکا علیه ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های آمریکایی اعلام کردند که بسته دوم تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران شامل بیش از 65 هواپیما و همچنین 50 بانک و موسسه مالی می‌شود.

دوشنبه 5 نوامبر آمریکا اجرای بسته دوم تحریم‌ها علیه ایران را آغاز کرد که بخش‌های حیاتی در ایران از جمله صنعت نفت، بانکداری و حمل و نقل را در بر می‌گیرد.

مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با استوی منوچین وزیر دارایی این کشور، به کاهش «بزرگ» دارایی نفتی ایران اشاره کرد و گفت: «تلاش‌های آمریکا برای رساندن صادرات نفت ایران به صفر ادامه می‌یابد».

او همچنین به تصمیم آمریکا برای دادن معافیت به هشت کشور از تحریم‌های ایران اشاره کرد.

استیو منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا پیش از این از اجرای شدیدترین تحریم‌ها علیه نظام ایرانی خبر داده بود و آن را «بزرگترین کشور حامی تروریست» توصیف کرد.

او همچنین با اشاره به از سرگیری تحریم‌ها علیه افراد و نهادهای ایرانی گفت که 50 بانک هدف تحریم قرار گرفتند. او گفت که این بانک‌ها و هیئت‌های مالی به فهرست تحریم‌های پیشین آمریکا که اجرای آن از سر گرفته شد، افزوده می‌شوند.

او افزود که این نهادهای اقتصادی «در تامین مالی تروریسم در جهان و رساندن پول که در نقض حقوق بشر به کار می‌رود، مشارکت دارند».

او تاکید کرد که تحریم‌های آمریکا «حمل و نقل دریایی و هوایی ایران و 50 فرد در این رابطه را هدف قرار داد. همچنین سازمان انرژی هسته‌ای ایران و طرف‌های مرتبط با آن تحریم شده است».

منوچین گفت: «بخشی از تحریم‌ها از قبال اجرایی شده و به همراه تحریم‌های جدید ادامه خواهد یافت. به بیشترین فشار بر نظام ایران خواهیم رسید». او توضیح داد: «هدف این است که به نظا م ایران توضیح دهیم، تا زمانی که نقش بی ثبات کننده خود در جهان، تولید موشک‌های بالستیک و فعالیت هسته‌ای را ادامه دهد، از این تحریم‌ها رنج خواهد برد».

ایالات متحده آمریکا دوشنبه ضمن آغاز اجرای بسته دوم تحریم‌ها علیه ایران که شامل بخش‌های حیاتی از جمله صنعت نفت، بانکداری و حمل و نقل است، تاکید کرد که در پی محدود شدن برنامه‌های هسته‌ای و موشکی ایران و همچنین فعالیت‌های منطقه‌ای این کشور است.