فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مشاور مطبوعاتی رئیس جمهوری سابق ایران به 91 روز زندان محکوم شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  علی اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی «محمود احمدی نژاد» رئیس جمهوری دولت‌های نهم و دهم، به اتهام تمرد از امر ماموران قضایی و انتظامی به 91 روز زندان محکوم شد.

  جوانفکر یکشنبه 4 نوامبر، با اعلام این خبر به خبرگزاری ایرنا اظهار کرد: پس از گذشت چند سال از مراجعه ماموران دادستانی به روزنامه ایران در سال 2011، دادستانی از من و سه نفر از خبرنگاران پیشین روزنامه ایران به اتهام تمرد از امر ماموران قضایی و انتظامی شکایت کرد و پرونده تشکیل داد.

  وی گفت: در پی تشکیل این پرونده، به 91 روز حبس تعزیری در دادگاه کارکنان دولت محکوم شدیم و اخیرا نیز این حکم در دادگاه تجدیدنظر تایید و قطعی شده است. مهران عبدالله پور وکیل مدافع علی اکبر جوانفکر نیز در گفت و گو با ایرنا، از تشکیل پرونده قضایی جدید برای موکلش در دادسرای فرهنگ و رسانه خبر داد.

  وی گفت: قرار است روز دوشنبه (فردا)، موکلم برای ارائه توضیحات در خصوص این پرونده به شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه مراجعه کند.

  عبدالله پور با بیان اینکه اتهام جوانفکر در این پرونده نشر اکاذیب است، افزود: این پرونده به دنبال انتشار مطلبی توسط موکلم در یک پست تلگرامی تشکیل شده است که طی آن جوانفکر از سازمان بازرسی کل کشور خواسته بود، به گزارش های مربوط به سوءاستفاده یکی از مسئولان رسیدگی کند.

  وی همچنین از تعیین وقت رسیدگی در ارتباط با واخواهی از حکم غیابی شعبه اول دادگاه انقلاب که به موجب آن موکلش به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی به 5 سال و یک ماه حبس محکوم شده، خبر داد و بیان کرد: شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی غضنفرآبادی، ساعت 9 صبح روز 12 نوامبر را برای رسیدگی به واخواهی موکلش، تعیین کرده است.

  این وکیل دادگستری همچنین از تعیین روز 12 نوامبر برای رسیدگی به درخواست واخواهی به حکم غیابی شعبه 1060 دادگاه کارکنان دولت خبر داد و گفت: موکلم در این پرونده به اتهام توهین و نشر اکاذیب محاکمه و به دو سال حبس تعزیری، چهار میلیون تومان جزای نقدی و دو سال ممنوعیت از فعالیت در فضای مجازی محکوم شده است.

  وی توضیح داد: با توجه به اینکه وقت رسیدگی به واخواهی در شعبه اول دادگاه انقلاب با شعبه 1060 دادگاه کارکنان دولت، در یک روز تعیین شده، قطعاً یکی از آنها لغو خواهد شد.

  عبدالله پور ادامه داد: همچنین امروز (یکشنبه) 4 نوامبر قرار است موکلم در دادگاه مطبوعات به اتهام نشر اکاذیب و به خاطر مصاحبه در نشریه بهار جاودان محاکمه شود.

  اتهام فساد و اختلاس نیز از جمله دلایلی بود که باعث بازداشت اطرافیان احمدی نژاد از زمان پایان ریاست جمهوری وی شد. محمدرضا رحیمی که در دولت دهم محمود احمدی‌نژاد، معاون اول رئیس‌جمهور ایران بود به جرم ارتشا و تحصیل مال از طریق نامشروع در زندان بود اما پس از سه سال حبس در قالب آزادی مشروط از زندان آزاد شد. بابک زنجانی، بازرگان ایرانی بود که در حال گذراندن دوران محکومیت خود در زندان به اتهام فساد و سوء‌استفاده از امکانات دولتی است و دیگری نیز سعید مرتضوی رئیس پیشین سازمان تامین اجتماعی است که به اتهام فساد از فعالیت در تمام منماصب دولتی منع شده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران