.
.
.

قیمت 2800 قلم دارو و 14 هزار شکل دارویی در ایران دوباره افزایش یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران اعلام کرد علاوه بر افزایش قیمت قبلی، به دلیل افزایش قیمت بسته‌بندی‌ها، قیمت 2800 قلم دارو و 14 هزار شکل دارویی در ایران دوباره افزایش یافت.

خبرگزاری تسنیم روز شنبه 3 نوامبر 2018 به نقل از کیانوش جهان‌پور، سخنگوی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران گزارش کرد که قیمت 2800 قلم دارو و 14 هزار شکل دارویی در ایران دوباره افزایش یافت.

جهان‌پور درباره مشکل افزایش قیمت هزینه بسته بندی دارو به تسنیم گفت: «بسته بندی دارو ارز دولتی تخصیص نمی‌یابد بنابراین به احتمال زیاد حدود سه درصد قیمت دارو افزایش می‌یابد و این سه درصد را باید به افزایش قیمت 9.7 درصد اضافه کرد که چندی قبل به دلیل افزایش ارز دولتی از 3700 تومان به 4200 تومان افزایش یافته بود».

جهان‌پور تاکید کرد: « این افزایش 9.7 درصد به همراه سه درصد برای بسته بندی یک افزایش میانگین برای 2800 قلم دارو و 14 هزار شکل دارویی است یعنی امکان دارد برخی از این داروها از بین 5 تا 30 درصد افزایش قیمت داشته باشند».

پیش از این غلامرضا اصغری، رئیس سازمان غذا و دارو، از افزایش قیمت ظروف دارویی و بسته‌بندی داروها خبر داده و گفته بود که در برخی موارد قیمت بسته‌بندی دارو، از خود دارو بیشتر است. برای نمونه او از گرانی قیمت ظرف سرم نسبت به محتویات آن گلایه کرده بود. به دلیل افزایش قیمت بسته‌بندی، مواد پتروشیمی و هزینه بسته‌بندی دارو قیمت تمام شده ظرف سرم از محتوای آن بیشتر شده بود.

کیانوش جهان‌پور درباره جزئیات جدید مشکل قیمت سرم اعلام کرد که مشکل مواد و قوطی سرم با تخصیص ارز دولتی 4200 حل شده و قیمت این فرآورده دارویی ساماندهی می‌شود.