.
.
.

عکس جدید ترامپ در توییتر: تحریم‌ها در راه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا جمعه عکسی از خود در شبکه اجتماعی توئیتر با عنوان«تحریم‌ها در راه است»منتشر کرد.

او در این عکس تاریخ 5نوامبر را درج کرده که به روز از سر گیری تمامی تحریم‌های هسته‌ای آمریکا علیه ایران اشاره دارد.

دولت آمریکا جمعه 2 نوامبر از سرگیری اجرای تحریم‌های هسته‌ای ایران که بر پایه توافق سال 2015 تعلیق شده بود را اعلام کرد.

بسته دوم تحریم‌ها که اجرای آن از دوشنبه آغاز می‌شود بخش‌های حمل و نقل، مالی و انرژی ایران را شامل می‌شود.

مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا در این زمینه گفته است که هدف این تحریم ها تغییر رفتارنظام ایران به طور اساسی است.

او 12 شرط را برای لغو تحریم‌های ایران اعلام کزد که شاملپایان دادن به مداخله نظامی در سوریه تقوف حمایت ایران از «گروه‌های تروریستی»، توقف مداخله تهران در امور کشورهای دیگر و همچنین توقف کامل برنامه هسته ای و موشکی ایران است.

استیو منوچین وزیرخزانه داری آمریکا نیز گفته است، درچارچوب از سر گیری تحریم ها، بیش از 700فرد حقیقی یا حقوقی، از جمله، تعدادی بانک و خطوط هوایی و کشتیرانی مورد تحریم قرار خواهند گرفت.

آمریکا تا کنون حدود 400شخص و نهاد ایرانی را به فهرست تحریم‌های خود افزوده و قصد دارد 300شخص و نهاد دیگر را به این فهرست اضافه کند.

وزیر خزانه داری آمریکا هشدار داده است افراد و کشورهایی این تحریم‌ها را نقض کند، با برخورد آمریکا روبه‌رو می‌شود.
منوچین تصریح کرد: «سوئیفت باید رابطه مالی خود را با همه اسامی و نهادهای تحت تحریم قطع کند، در غیر این صورت این نهاد هم می‌تواند مورد تحریم قرار گیرد».

وی اضافه کرد: «در مورد مسائل بشردوستانه بانک‌ها می‌توانند از سوئیفت استفاده کنند، با این تبصره که با افراد و نهادهای تحت تحریم کار نکنند و باید از این موضوع اطمینان کامل داشته باشند».

ایالات متحده آمریکا 7اوت، اجرای بسته اول از تحریم‌ها علیه ایران که در پی امضای توافق هسته‌ای در سال 2015لغو شده بود را آغاز کرده بود.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ماه مه گذشته خروج کشورش از توافق هسته‌ای با ایران(برجام) را اعلام کرد؛ توافقی که برپایه آن در برابر محدود شدن برنامه هسته‌ای ایران، تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور تعلیق شده بود.