فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تحریم‌های آمریکا تولید رنو ساندرو را هم در ایران متوقف کرد

  منبع: العربیه.نت فارسی

  مازیار بیگلو دبیرانجمن قطعه سازان خودرو در ایران دوشنبه 29 اکتبر از توقف تولید رنو ساندرو در این کشور به دلیل نبود برخی قطعات در اثر تحریم‌های آمریکا، خبر داد.

  به گزارش خبرگزاری‌های ایران، مازیار بیگلو با اشاره به اینکه توقف همکاری رنو با خودروسازان ایرانی باعث می‌شود قطعات سی کی دی خودروهای رنو در ایران تامین نشود، اظهار کرد که به دلیل عدم تأمین قطعات سی کی دی، قطعه سازان ایرانی امکان تولید سایر قطعات رنو را در کشور ندارند.

  بسیاری از شرکت‌های خودرو سازی جهانی، بازار ایران را به دلیل اعمال تحریم‌های آمریکا علیه تهران ترک کردند. شرکت خودروسازی رنو از جمله این شرکت‌ها.

  بیگلو افزود: «ما قطعه سی کی دی نداریم تا بتوانیم این خودرو را روانه بازار کنیم. البته در حال حاضر رنو تعداد محدودی از قطعات سی کی دی این خودرو را وارد کرده اما بعد از اتمام آنها این خودرو دیگر امکان تولید در کشور را ندارد. این موضوع برای ما یک ضایعه بزرگ به شمار می‌آید اما متأسفانه بی‌عهدی طرف فرانسوی در همکاری با خودروسازان ایرانی ما را با مشکلاتی روبرو ساخته است».

  دبیرانجمن قطعه سازان خودرو با اعلام اینکه در تأمین خدمات پس از فروش خودروهای رنو نیز قرار است مذاکراتی صورت گیرد، افزود: «رنو اعلام کرده می‌خواهد برای خدمات پس از فروش محصولات خود با خودروسازان مذاکره کند ولی هنوز این مذاکرات به نتیجه نرسیده است».

  بیگلو با اشاره به قرارداد پژو سیتروئن با خودروسازان ایرانی تصریح کرد: «گفته شده در قرارداد پژو تحکم‌های قوی برای طرف فرانسوی جهت اجرای تعهدات پیش بینی شده است که با تعلیق همکاری خودروسازان ایران در صدد استفاده از این ابزارها هستند».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران