فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نماینده مجلس ایران: پس از اربعین به دلیل افت شدید علمی وزیر علوم را استیضاح می‌کنیم

  منبع: دبی-العربیه.نت

  نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای ایران اعلام کرد که پس از پایان «مراسم اربعین حسینی» به دلیل؛ ضعف در عملکرد و اداره دانشگاه‌ها، افت شدید علمی در کشور و همچنین تصمیم‌گیری‌هایی که با دخالت دیگران در حوزه وزارت علوم انجام می‌شود، وزیر علوم استیضاح می‌شود.

  جبار کوچکی نژاد، نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای ایران سه شنبه 23 اکتبر در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا اظهار کرد: در حال حاضر در تدارک استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هستیم. کلید خوردن استیضاح وی بعد از تعطیلات اربعین خواهد بود.

  وی با بیان اینکه مجموعه ای از دلایل باعث شد که استیضاح وزیر علوم کلید بخورد، تصریح کرد: گرچه تازه اول کار است و فعلا جلساتی در این زمینه برگزار نشده، اما بعد از تعطیلات اربعین احتمالا کار را شروع کنیم.

  نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص استیضاح سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش توضیح داد: استیضاح او در حال حاضر در دستور کار مجلس نیست و فعلا از دستور کار خارج شده است.

  مشکلات و مسائل وزارت علوم را جمع بندی کرده ایم

  محمود نگهبان سلامی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره استیضاح وزیر علوم به خبرگزاری ایلنا گفت: در حال حاضر اولویت ما رسیدگی به مسائل اقتصادی است و بعد از آن استیضاح وزیر علوم در دستور کار قرار می‌گیرد، البته محوریت مباحث استیضاح ایشان از قبل آماده است.

  وی ادامه داد: من به همراه دکتر ساداتی‌نژاد و تعدادی از همکاران این مساله را دست پیگیری داریم تا بعد از جریان مسائل اقتصادی آن را دنبال کنیم.

  این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای ایران بیان کرد: مشکلات و مسائل وزارت علوم در رابطه با عملکرد مدیریتی غلامی را جمع بندی کردیم و می‌خواهیم به استحضار همکاران برسانیم و کسانی که تمایل داشته باشند، می‌توانند طرح استیضاح را امضا کنند و سپس آن را تقدیم هیات ریسه مجلس شورای اسلامی خواهیم کرد.

  پیش از این در ماه می 2018 نیز وزیر علوم به صحن علنی مجلس کشانده شد.

  نمایندگان مجلس در زمینه نبود شایسته سالاری، رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و پایین بودن رتبه برخی دانشگاهها که منجر به گرایش دانشجویان به دانشگاه‌های خارجی می‌شود، دادن مجوز موسسات آموزشی به‌ویژه معماری در تهران به افرادی که صلاحیت ندارند همچنین بحث فروش مجوز و استفاده از افراد فاقد استحقاق لازم، تبانی و فساد موجود در وزارت علوم خواهان شفاف سازی بودند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران