فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • جهانگیری: آمریکا می‌خواهد صادرت نفت ما را به صفر برساند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری ایران ضمن انتقاد از عملکرد ایالات متحده از ایران گفته است که واشینگتن قصد دارد که صادرات ایران را به صفر برساند.

  جهانگیری گفت: «آمریکایی‌ها برای روز 13 آبان خیلی تبلیغ می‌کنند و هدف آنها رساندن صادرات نفت ایران به صفر است، برهمین اساس برخی کشورها تسلیم شدند و تعدادی نیز توجهی نکردند و ما تعدادی شریک جدید هم پیدا کردیم و راهکارهایی را داریم تا نفت را صادر کنیم».

  معاول اول رئیس جمهوری ایران افزود:«تحریم‌های آمریکا، تحریم‌های سیاسی و اقتصادی که فقط علیه حکومت ایران اعمال شود، نیست بلکه هدف آنها اعمال تحریم‌هایی علیه «ملت» و حکومت ایران است».

  وی اظهار داشت:«آمریکایی‌ها به دروغ می‌گویند که روی مسائل بشردوستانه دست نگذاشته‌اند چرا که در ایام گذشته بدترین سختگیری‌هایشان را روی انتقال پول برای کالاهای اساسی مردم انجام داده است».

  به گزارش خبرگزاری «ایرنا»، جهانگیری که در روز ملی صادرات سخنرانی می‎کرد، گفت، ایران تنها زمانی با آمریکا مذاکره می‌کند که این کشور از زورگویی دست بردارد».

  جهانگیری،با بیان اینکه عده‌ای معتقد هستند باید با کسی که یک توافق بین‌المللی را برهم زده بنشینیم و مذاکره کنیم، اظهار داشت: «روحیه و غیرت ایرانی اجازه نمی دهد، طرف مقابل باید از زورگویی و کارهای خود دست بردارد. باید از موضع برابر و انسانیت با یکدیگر صحبت کنیم».

  وی در ادامه تصریح کرد: «تحریم آمریکا عین ظلم و باج گیری علیه ملت است، اگر متحد و در کنار هم بایستیم و قبول کنیم که دوره سختی است، این دوره، طولانی نخواهد بود».

  ایالات متحده آمریکا و کشورهای منطقه ایران را به بی ثبات کردن خاورمیانه نشر گفتمان فرقه گرایی و جنگ و حمایت از گروه‌های تروریسیتی و سرکوب در داخل متهم می‌کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران