فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • با مصرف مشروبات الکلی در ایران 28 نفر جان باختند و 394 نفر مسموم شدند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد که شمار جانباختگان مصرف مشروبات الکلی در این استان به 28 نفر رسید و در دو ماه اخیر امسال 394 نفر در استان البرز با مصرف این نوشیدنی مسموم شدند که 37 نفر آنان زنان بودند.

  به گزارش خبرگزاری ایرنا، یکشنبه 21 اکتبر، حمید درفشی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان البرز گفت: «از مجموع این افراد پنج نفر به طور کامل بینایی خود را از دست دادند و57 نفر نیز دچار کم بینایی شدند».

  وی افزود: «تعدادی از مصرف کنندگان الکل این استان نیز دچار نارسایی کلیوی شده اند. بالاترین سن افراد مسموم شده موج نخست مصرف مشروبات الکلی البرز، 51 سال و در موج دوم 60 سال بوده است. کمترین سن مسموم شدگان مشروبات الکلی در 2 موج 12 سال به ثبت رسید».

  درفشی با اشاره به مراجعه نکردن تعدادی از مسموم شدگان به بیمارستان ها و مراکز درمانی تصریح کرد: موج نخست مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی تقلبی اواخر شهریورماه امسال رخ داد و موج دوم اوایل مهرماه زنگ خطر را به صدا درآورد که در مجموع 394 نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند.

  در ایران، مصرف الکل به هر نحو حرام است. هم‌چنین مبادله نوشیدنی‌های الکلی و ظروف آن‌ها نیز ممنوع است. به همین دلیل واردات این‌گونه نوشیدنی‌ها به این کشور غیرقانونی است. این امر زمینه را برای کسانی فراهم کرده تا با تولید این ماده نوشیدنی به شکل غیرمجاز کسب درآمد کنند اما بارها گزارش‌هایی از مسمومیت یا فوت در اثر مصرف این تولیدات داخلی رسیده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران