فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سپاه پاسداران می‌گوید «طراح اصلی» حمله مرگبار اهواز در عراق کشته شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  سپاه پاسداران ایران سه‌شنبه 16 اکتبر در بیانیه‌ای گفت که «طراح و برنامه ریز اصلی» حمله مرگبار اهواز، توسط «نیروهای مقاومت» در استان دیالی عراق کشته شد.

  این بیانیه سپاه که در رسانه‌های ایران منتشر شده، این فرد را با نام «ابو ضحی» معرفی کرده و می‌گوید «امیر داعش در استان دیالی است».

  پیش از این داعش با انتشار ویدیویی، مسئولیت حمله مرگبار اهواز را که رژه نیروهای مسلح را هدف قرار داد، بر عهده گرفته بود.

  روز شنبه 22 سپتامبر، چند مهاجم مسلح، رژه نیروهای مسلح به مناسبت سالروز آغاز جنگ ایران و عراق را هدف قرار دادند. در این حمله، دستکم 29 تن کشته و بیش از 60 تن دیگر زخمی شدند.

  پیشتر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرده بود که مهاجمان توسط داعش و از منطقه دیرالزور سوریه هدایت شده‌اند. بعد از این اظهار نظر بود که سپاه پاسداران با چندین موشک بالستیک، مناطقی در شرق فرات در سوریه را مورد حمله قرار داد و مدعی شد که تعدادی از «سرکردگان» حمله اهواز در این حمله کشته و زخمی شدند.

  با این حال حمله اهواز منجر به تحقیقات گسترده‌ای از نیروهای حفاظت مراسم رژه شد. غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد در سازمان قضایی نیروهای مسلح از چندین نفر در رابطه با حادثه اهواز تحقیق صورت گرفته و تاکنون یازده نفر احضار و یک نفر بازداشت شده است.

  تبلیغات