فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دادستان کل ایران: حضور زنان در ورزشگاه توجیه شرعی ندارد.. با مسئولان برخورد می‌شود

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  محمد جعفر منتظری دادستان کل ایران با اشاره به حضور برخی «زنان خاص» برای تماشای بازی فوتبال در ورزشگاه آزادی گفت که حضور زنان در ورزشگاه توجیه شرعی ندارد.

  او همچنین تهدید به برخورد با مسئولانی شد که باعث تکرار حضور زنان در ورزشگاه می‌شوند.

  به گزارش رسانه‌های ایران، منتظری سه‌شنبه 17 اکتبر در مراسم تکریم و معارفه دادستان قزوین گفت: «حضور زنان در ورزشگاه آزادی یک آسیب است و هیچ توجیه شرعی ندارد، چرا مخالفیم چون گناه صورت می‌گیرد، تماشای بازی ایراد ندارد اما گناهی که صورت می گیرد جای اشکال است».

  وی تصریح کرد: «از حضور دیروز زنان در ورزشگاه گلایه داریم، نظام ما اسلامی است، ما مسلمان هستیم، وقتی خانمی به ورزشگاه می‌رود و با مردانی که با لباس ورزشی و نیمه لخت مواجه می‌شود و آنها را می‌بیند، گناه می‌کند، برخی دنبال این هستند که حریم‌ها را بشکنند».

  منتظری در ادامه گفت: «با هر مدیری که بخواهد بستر حضور بانوان را با بهانه های مختلف فراهم کند برخورد می‌کنیم».

  او تاکید کرد: «نصیحت می‌کنم به مسئولان ورزشی که حرمت دینی را حفظ کنید و اجازه ندهید گناه صورت گیرد. اگر تکرار شود دستور می دهم به دادستان تهران تا ورود کند».

  با مجوز شورای تامین تهران، تعداد محدودی از زنان روز سه‌شنبه 16 اکتبر اجازه حضور در ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی تیم‌های ملی ایران و بولیوی را کسب کردند.

  به گزارش رسانه‌های ایران، خانواده بازیکنان تیم ملی فوتبال، همه تیم‌های ملی بانوان فوتبال و فوتسال، کارمندان زن فدراسیون فوتبال و تعدادی همیار هوادار زن اجازه یافتند برای تماشای بازی ایران و بولیوی به ورزشگاه آزادی بروند.

  مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال، درباره حضور بانوان در ورزشگاه آزادی برای تماشای این دیدار گفت: «بالاخره این از اقداماتی بود که باید انجام می‌شد. خوشحالیم که شورای تأمین استان تهران محبت و به ما کمک کرد تا مناسبات فیفا را هم حفظ کنیم.»

  غلامحسین زمان آبادی، مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال ایران، هم از صدور مجوز برای حضور بانوان هوادار پرسپولیس در دیدار مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا خبر داد.

  موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها سال‌هاست که از سوی فعالان اجتماعی و رسانه‌های مختلف دنبال می‌شود و هر بار نیز مقامات ایران بر ممنوعیت حضور زنان در ورزشگاه‌ها تاکید کرده بودند.


  تبلیغات

  برگزیده های کاربران