.
.
.

سپاه پاسداران از وجود «خیانت» در ماجرای ربودن نظامیان ایرانی سخن می‌گوید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران سه‌شنبه 16 اکتبر با صدور اطلاعیه‌‌ای از وجود آن‌چه «خیانت افراد نفوذ» توصیف می‌کند، در ماجرای ربودن 14 نظامی ایرانی خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است که تعدادی از نیروهای مستقر در در هنگ مرزی در پایگاه مراقبتی نقطه صفر مرزی میرجاوه «با خیانت و تبانی عامل یا عوامل گروهگ ضد انقلاب ربوده شدند».

این اطلاعیه به بیان این‌که «پایگاه از استحکامات خوبی برخوردار است» افزود که عاملان ربودن نیروهای نظامی «با فریب و تطمیع عوامل نفوذی این حادثه در نقطه صفر مرزی و روبروی یکی از پاسگاه‌های مرزی کشور پاکستان صورت داده‌اند».

در همین حال خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران نوشت که «بر اساس گمانه زنی اولیه این افراد (گروگان‌ها) بر اثر غذای آلوده مسموم و توسط گروه جیش العدل به پاکستان منتقل شده‌اند».

جیش العدل در همین راستا اطلاعیه‌ای صادر کرده که در آن آمده است: «بامداد امروز سه شنبه یک پایگاه مراقبتی نیروهای جنایتکار حاکمیت در شهرستان میرجاوه را بصورت کامل خلع سلاح کنند».

رسانه‌های ایران از ربودن شدن 14نیروی نظامی ایرانی توسط افراد مسلح از مناطق مرزی در شرق ایران خبر دادند؛ عملیاتی که گروه «سازمان جیش العدل» مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

بر اساس اخبار منتشر شده، هفت نفر از افراد ربوده شده از نیروهای بسیج طرح امنیت، پنج نفر از نیروهای هنگ مرزی میرجاوه و دو نفر هم هم از نیروهای اطلاعات سپاه هستند.

رسانه‌های ایرانی، مهاجمان مسلح را «تروریست» نامیدند.