.
.
.

«جیش العدل» از اسارت 12 نظامی ایرانی و به غنیمت بردن مقادیری اسلحه خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

«سازمان جیش العدل» از گروه‌های مسلح نظام ایران، سه‌شنبه 16 اکتبر در بیانیه‌ای، از ربودن 12 نظامی ایرانی از پایگاه بدر 3 در نقطه صفر مرزی واقع در شهرستان میرجاوه و به غنیمت بردن اسلحه موجود در این پایگاه خبر داد.

پایگاهه بدر 3 به صورت مشترک از سوی یگاه نکاوری نیروی انتظامی و سپاه پاسداران اداره می‌شود.

جیش العدل در بیانیه خود نوشته است که 7 تن از اسرا، از نیروهای سپاه پاسداران و 5 تن از نیروهای یگان تکاوری نیروی انتظامی هستند.

پیشتر رسانه‌های ایرانی از ربوده شدن 14 نیروی نظامی خبر داده بودند که بنا بر این گزارش، هفت نفر از افراد ربوده شده از نیروهای بسیج طرح امنیت، پنج نفر از نیروهای هنگ مرزی میرجاوه و دو نفر هم هم از نیروهای اطلاعات سپاه هستند.

جیش العدل درباره چگونگی عملیات گفته است که نیروهایش «با آگاهی کامل از وضعیت و نقاط ضعف ماموران» ابتدا دو نگهبان را دستگیر کرده و سپس نیروهای حاضر در پایگاه را به اسارت در آورند.

این بیانیه افزوده است که «در این عملیات ده‌ها قبضه انواع اسلحه و ادوات نظامی حساس» به غنمیت برده شد که شامل «3 میل تیربار گرینوف به همراه تجهیزات مربوطه، 10 میل کلاشینکوف با تیغه‌های خشاب، 1 قبضه اسلحه تک تیر اندازی موسوم به قناصه به همراه دوربین مربوطه، 2 قبضه آر پی جی، 1 عدد خمپاره انداز شصت، 1 قبضه اسلحه تک تیراندازی کالیبر سنگین (12.7) به همراه دوربین مخصوص مربوطه، 30 عدد نارنجک جنگی، یک دستگاه دوربین دید در شب موسوم به اس 700 و یک دوربین دید در شب مخصوص نصب بر روی اسلحه» می‌شود.

پیش از این قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران با صدور اطلاعیه‌‌ای از وجود آن‌چه «خیانت افراد نفوذ» توصیف می‌کند، در ماجرای ربودن نظامیان ایرانی خبر داده بود.