.
.
.

ویدیو.. تجمع اعتراضی بازنشستگان کشوری در شماری از شهرهای ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گزارش‌های منتشره در خبرگزاری‌ها و شبکه‌های اچتماعی ایرانی حکایت از آن دارد که از ساعت 10 صبح سه‌شنبه 16 اکتبر، صدها تن از بازنشستگان در تعدادی از شهرهای ایران دست به تجمع زدند.

بنا بر این گزارش‌ها تهران، اصفهان و چند شهر دیگر شاهد تجمع دوباره بازنشستگان بودند.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، تجمع‌کنندگان از بازنشستگان ارگان‌های مختلف دولتی هستند. آن‌ها پلاکاردهایی در دست دارند و اعتراض اصلی‌شان به پایین بودن مستمری‌ها نسبت به خط فقر است.

در تهران تجمع کنندگان روبروی سازمان برنامه و بودجه تجمع کردند. بنا بر این گزارش، یکی از معلمان حاضر در تجمع امروز می‌گوید: «از فقر و بی‌پولی به ستوه آمده‌ایم؛ دستمزدی که به عنوان مستمری بعد سی سال تدریس و جهاد در راه تعلیم و تربیت دریافت می‌کنیم، ده روز از ماه را هم کفاف نمی‌دهد؛ بقیه ماه را چطور باید سر کنیم؟»

اجرای همسان‌سازی، اجرای دقیق قانون مدیریت خدمات کشوری و برخورداری از بیمه تکمیلیِ با کیفیت، از دیگر مطالبات بازنشستگان کشوری است.

این گزارش می‌افزاید تعداد زیادی از حاضران در تجمع را معلمان بازنشسته تشکیل می‌دهند؛ آنها معتقدند مستمری دریافتی‌شان، هم به نسبت معلمان شاغل و هم به نسبت بازنشستگان دیگر ارگان‌های دولتی، بسیار پایین‌تر است.

این در حالی است که در روزهای گذشته، بسیاری از شهرهای ایران شاهد تحصن معلمان در مدارس در اعتراض به وضعیت معیشتی‌شان بود.