ترامپ: با تداوم توافق هسته‌ای ایران همه خاورمیانه را می‌گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رئیس جمهوری امریکا توافق هسته‌ای با ایران را وحشتناک و یکجانبه دانسته و گفت که وقتی رئیس‌جمهور شدم، تنها چند هفته قبل از آنکه در جریان خلاصه‌ای از آنچه اتفاق می‌افتد قرار بگیرم، متوجه شدم تداوم توافق هسته‌ای با ایران این فرصت را به حکمرانان این کشور می‌دهد که همه خاورمیانه را بگیرند.

به گزارش کانادا فری پرس، یکشنبه 14 اکتبر رئیس‌جمهوری آمریکا برجام را به معامله‌ای طنزگونه تشبیه کرد و اعلام کرد که با فشارهای وی، ایرانی‎ها به زودی برای عقد توافقی واقعی با آمریکا، پیش‌قدم می‎شوند.

Advertisement

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که در آستانه برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره، به ایالت کنتاکی رفته بود؛ بار دیگر خروج از برجام را اقدامی درست و به خطرناک بودن نظام حاکم در ایران تاکید کرد.

وی در این باره بیان کرد: «حکمرانان ایران دیگر فرصت این را ندارند که به گسترش نفوذ خود در خاورمیانه فکر کنند. اکنون با فاجعه روبرو هستند. در خیابان‌های‌شان شورش است و پول ملی‌شان نابود شده و روزی را می‌بینم، روزی که شاید چندان هم دور نباشد، که بیایند و بگویند «بیا توافق کنیم». این اشکالی ندارد، خوب هم هست اما این توافق باید واقعی باشد نه معامله‌ای جوک مانند (طنزگونه) مثل آنچه که از سوی دولت قبلی واشنگتن حاصل شد».

ترامپ همزمان با خروج از برجام، فشار حداکثری علیه ایران را آغاز کرد که علاوه بر مشکلات اقتصادی، تبلیغات علیه ایران را نیز شامل می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم