فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • گزارش روزنامه پاکستانی درباه قاچاق ارز از پاکستان به ایران

  منبع: العربیه.نت فارسی

  روزنامه پاکستانی اکسپرس پنجشنبه 11 اکتبر، از کشف عملیات قاچاق ارز از این کشور به ایران طی ماه‌های گذشته خبر داد.

  این روزنامه نوشته است که تعداد زیادی از اتباع پاکستان، در کمتر از چهار ماه اخیر، چندین بار به ایران سفر کرده‌اند.

  بنا بر این گزارش، این افراد از راه مرز زمینی به ایران رفت و آمد می‌کردند و تحقیقات انجام شده نشان دهنده آن بود که آن‌ها در سفرهایشان، اقدام به قاچاق ارز به ایران می‌کردند.

  این گزاش افزوده است که دفتر فدرال پاکستان FIA در تحیقیات خود از سیستم مدیریت یک‌پارچه مرزها، به فهرست 100 نفره‌ای دست یافته که به صورت پی در پی از طریق گذرگاه تفتان سفر کرده‌اند که نام آن‌هادر اختیار وزارت دارایی و اداره درآمد فدرال قرار گرفته است.

  دفتر فدرال پاکستان FIA، این افراد را متهم کرده که در سفرهای خود به ایران، ارز به این کشور قاچاق می‌کردند.

  این در حالی است که ایالات متحده، در بسته اول تحریم‌های خود علیه ایران، این کشور را از دسترسی به دلار آمریکا منع کرده است.

  دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا ماه مه گذشته خروج یک‌جانبه کشورش را از توافق هسته‌ای (برجام) با ایران اعلام و دستور از سرگیری تحریم‌های هسته‌ای ایران را صادر کرد. بسته اول تحریم‌ها اجرایی شده و قرار است بسته دوم که شامل صنعت نفت و بانک مرکزی ایران می‌شود، اجرا شود.

  توافق هسته‌ای که به آن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) هم گفته می‌شود، سال 2015 میان ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 (آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین، پنج کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد به علاوه آلمان) امضا شد. برپایه این توافق، در برابر محدود شدن برنامه هسته‌ای تهران، تحریم‌هایی که به خاطر این فعالیت علیه ایران اعمال می‌شد، لغو یا تعلیق شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران