.
.
.

دریافت 21هزار گزارش گران‌فروشی طی یک ماه در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مدیرکل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان ایران اعلام کرد طی شهریورماه امسال، گران‌فروشی بیش‌ترین شکایت مردمی واصله به سامانه 124 ستاد خبری بود و در این باره بیش از 21 هزار گزارش دریافت شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، سه شنبه 9 اکتبر غلامرضا صارمیان، مدیرکل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان ایران گفت: «گرانفروشی و تقلب بیشترین شکایت مردمی به ستاد خبری 124 بوده که در این باره بیش از 21 هزار گزارش دریافت شده است».

وی در ادامه افزود: «طی شهریور ماه سال جاری در مجموع 26 هزار و 66 فقره شکایت مردمی راجع به تخلفات صنفی و غیرصنفی از طریق تلفن 124 ستاد خبری استان‌ها دریافت شده است که از این تعداد 72 درصد شکایات مورد رسیدگی قرار گرفته است و 28 درصد باقی‌مانده در دست بررسی کارشناسی از سوی مراجع ذیربط است».

صارمیان بیان کرد: «از مجموع شکایات، 88 درصد مربوط به کالا و 12 درصد مربوط به خدمات است به طوری که بیشترین گزارش در بخش کالایی از نان و پوشک بچه و در بخش خدمات از رستوران‌های غذاخوری و تعمیرگاه‌های خودروهای سبک بوده است و گرانفروشی و تقلب در صدر عناوین تخلف گزارش‌های دریافتی قرار گرفته است».

مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات اظهار کرد: «از مجموع شکایات دریافتی، 588 فقره (2درصد از کل شکایات) با برآورد ارزش بیش از 10 میلیارد ریال در کارگروه‌های رسیدگی استانی منجر به مصالحه و جلب رضایت شاکیان شده و به تبع آن از تشکیل و ارجاع پرونده اجتناب شده است».

صارمیان تصریح کرد: «در شهریور ماه سال جاری 71درصد به صورت تلفنی، 18 درصد به صورت حضوری و 11 درصد به صورت کتبی شکایت خود را مطرح نموده‌اند».