.
.
.

مانور نظامی سپاه پاسداران کوهستان شاهو در کردستان را به آتش کشید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کوهستان شاهو در استان کردستان ایران، شاهد در گرفتن آتش سوری وسیعی است که سایت‌های محلی، عامل آن را مانور نظامی سپاه پاسداران در این منطقه دانستند.

خبرگزاری محلی «کُردپا» نوشت که مانور نظامی «باعث آتش سوری‌های گسترده در این منطقه شده و خطارت چشم‌گیری به مراتع وارد آورد».

روز یکشنبه 7 اکتبر، محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران، از پایان مانور نظامی یک هفته‌ای سپاه در منطقه شاهو واقع در شهرستان کامیاران با نام «رزمایش محرم» خبر داده بود.

پاکپور، ازن منطقه را «پیچیده جغرافیایی» توصیف کرد که به گفته او «همواره محل تاخت و تاز» گروه‌های مسلح مخالف نظام ایران بوده است. او افزود که در سال‌های اخیر «پاسگاه‌های مختلف» در این منطقه احداث شده است.

پیش از این سایت «شبکه حقوق بشر کردستان» نوشته بود که نیروهای سپاه پاسداران، اجازه اعزام فعالان محیط زیست را به منطقه برای مهار آتش‌سوزی نمی‌دهد.

مناطق غرب ایران در هفته‌های اخیر شاهد تنش بود. ماه گذشته سپاه پاسداران، مقر حزب دمکرات کردستان به رهبری مصطفی مولودی را هدف حملات موشکی قرار داد که به کشته شدن دستکم 14 تن و زخمی شدن حدود 40 تن دیگر انجامید.