.
.
.

گریه نماینده زابل در صحن علنی مجلس شورای ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنا به گزارش رسانه‌های ایران «حبیب‌الله دهمرده» نماینده زابل، زهک و هیرمند «به دلیل مشکلات کم آبی شدید که برای حوزه انتخابیه‌اش پیش آمده» در صحن علنی مجلس شورای ایران گریه کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دوشنبه 8 اکتبر این نماینده مجلس که درباره «عدم ساماندهی تبخیر و رسوب آب سدها در صحن علنی مجلس از وزیر نیرو سؤال می‌پرسید، ضمن تأکید بر وضعیت بد آبی استان سیستان و بلوچستان، با بغض و گریه از وزیر نیرو و رئیس‌جمهور خواست که به وضعیت این استان رسیدگی کنند».

رضا اردکانیان، وزیر نیروی ایران نیز قول داد خواسته‌های نماینده زابل در مجلس را عینیت ببخشد.

او هرچند گفت از اظهارات وزیر نیرو در صحن قانع نشده اما به شرط رسیدگی به وضعیت آبی استان سیستان و بلوچستان، سؤالش را به رأی نگذاشت.

گفتنی است، سوال حسن کامران نماینده اصفهان از وزیر نیرو روز سه‌شنبه در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

گذشته از گزارش رسانه‌های ایران درباره گریه این نماینده، یادآوری می‌شود که سوءمدیریت منابع آبی طی سال های اخیر ایران را با مشکل جدی کم آبی در نقاط مختلف مواجه کرده است.

در این سال‌ها هیچ‌گاه مخازن سدها به‌طور کامل پر نشده و حتی تا نصف هم از آب پر نشده اند. در 10 سال اخیر در ایران میزان بارندگی حدود 11 درصد نسبت به متوسط بلندمدت کاهش یافته و نیز حجم جریان سطحی در دوره مشابه حدود 44 درصد کاهش یافته است. همچنین میزان آب تجدیدپذیر در این کشور در سال‌های اخیر نسبت به متوسط بلندمدت حدود 32 درصد کاهش داشته که رقم بسیار چشمگیری است.

افزون بر کاهش نزولات آسمانی در ایران برخی کارشناسان مقامات این کشور را به سوء مدیریت منابع آبی کشور متهم می‌کنند.