.
.
.

کشف انبار داروی قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بازرسان معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ایران، یک انبار داروی قاچاق به ارزش تقریبی یک میلیارد ریال را در منطقه چهار تهران کشف کردند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، دوشنبه 8 اکتبر سازمان غذا و دارو ایران اعلام کرد: در این انبار، 116 قلم داروی قاچاق وجود داشت که به انبار معاونت غذا و دارو منتقل و پرونده تخلف نیز برای رسیدگی بیشتر به مراجع قضایی ارسال شد.

در ادامه آمده است: لازم است شهروندان هنگام خرید حتما به اصل بودن برچسب اصالت نصب شده روی کالاها دقت کنند تا سودجویان نتوانند داروهای قاچاق را وارد چرخه مصرف کنند زیرا به تازگی افراد فرصت طلب، با نصب برچسب اصالت جعلی، اعتماد عموم را جلب و اقدام به فروش کالای تقلبی می کنند.

از زمان خروج امریکا از برجام موضوع تهیه دارو برای شهروندان ایرانی به یک دغدغه مهم تبدیل شده تا جایی که مدتی فضای مجازی تبدیل به محلی برای تهیه داروهای نایاب و کمیاب شده است، هر چند مسئولان ایران هرگونه کمبود دارو را رد می‌کنند اما اخیرا بیمارانی که داروهای‌شان را پیدا نمی‌کنند دست به دامان افراد در فضای مجازی می‌شوند شاید کسی بتواند این داروها را برای‌شان تهیه کند، یک نمونه آن هم نسخه یک کودک 5 ساله مبتلا به بیماری سرطان بود که به تازگی در فضای مجازی دست به دست شد. در توییت مربوط به این نسخه درخواست کمک برای تهیه داروی کمیاب شده بود.