.
.
.

نماینده مجلس ایران: صدا و سیما مخاطبانش را از دست داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک نماینده پارلمان ایران روز شنبه 6 اکتبر ضمن انتقاد شدید از رویکردهای صدا و سیمای ایران گفت که این رسانه سراسری به دلیل عملکرد غیرحرفه‌ای، یک سویه، جانبدارانه و حمایت از یک طیف خاص، مخاطبانش را از دست داده است.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران، (ایرنا) جلال میرزایی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای ایران در این‌باره گفت که بر خلاف تصور این‌که رسانه ملی باید در خدمت مردم و نظام باشد و یک سویه عمل نکند، اما می‌بینیم که صدا و سیما تبدیل به سازمانی با عملکرد غیر حرفه‌ای و یک سویه شده است.

وی در این‌باره افزود: «عملکرد جناحی صدا و سیما دربرخورد با مسائل کشور باعث شده که این سازمان مخاطب خود را از دست دهد و برنامه هایش دیگر هیچ کمکی به رشد و توسعه کشور نکند».

عضو فراکسیون امید مجلس خاطرنشان کرد: «صدا و سیما به جای خدمت رسانی تحت تسلط طیف خاصی است که بیشتر به واگرایی‌های سیاسی دامن می زند».

میرزایی برای مثال از عملکرد صدا و سیما در مورد لایحه الحاق دولت ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم و گروه ویژه اقدام مالی FATF به شدت انتقاد کرد و گفت: «رسانه ملی به جای پخش سخنان موافقان و مخالفان این کنوانسیون‌ها فقط به پخش سخنان مخالفان بسنده می کند و در واقع به تریبون طیف خاصی که به صورت محفلی عمل می کنند و می خواهند نظر خود را به عنوان نظر غالب جامعه القا کنند، تبدیل شده است».

شایان ذکر است که ناکارآمدی برنامه‌های سیاسی و اقتصادی دولت و همچنین نابسامانی‌های ناشی از رویکردهای نادرست رژیم تحت تأثیر فشارهای بین‌المللی و تحریم‌ها به اذعان مسؤلان بلندپایه ایرانی موجب سلب اعتماد عمومی از رژیم و دستگاه‌های آن شده است.

در سال‌های اخیر و با افزایش موج نارضایتی‌ها و اعتراضات مردمی بارها تظاهرکنندگان معترض ایرانی با سر دادن شعارهایی از قبیل «ننگ ما، ننگ ما، صدا و سیمای ما» خشم خود را نسبت به صدا و سیمای کشورشان ابراز داشتند که با عملکرد غیر حرفه‌ای و وارانه جلوه دادن حقایق نقش جانبدارانه‌ای را در انعکاس وقایع داخلی ایران ایفا کرده است.