.
.
.

یک خط لوله گاز در جنوب ایران به دلیل فرسودگی دچار حریق شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خط لوله گاز باغملک که تلمبه‌خانه‌های برخی شرکت‌های مناطق نفت‌خیز جنوب را تغذیه می‌کرد، ساعت 6 صبح روز سه‌شنبه 2 نوامبر 2018 دچار حریق شد.

خبرگزاری ایلنا به نقل از محمد بوجار زاده، سخنگوی شرکت ملی گاز ایران،گزارش کرد که ساعت 6 صبح روز سه‌شنبه خط لوله 10 اینچ گاز که یکی از قدیمی‌ترین خطوط است دچار حریق شد که بلافاصله پس از اطلاع شیر گاز بسته شد و گاز ورودی تا محل حریق تخلیه و آتش مهار شد.

بوجار زاده افزود: «ین خط لوله تلمبه‌خانه‌های برخی شرکت‌های مناطق نفت‌خیز جنوب را تغذیه می‌کرد...در حال حاضر ماموران شرکت گاز در محل حضور دارند و در حال تعمیرات هستند تا مشکلی برای منطقه پیش نیاید...محل اتفاق خارج از شهر بوده و هیچ حادثه جانی در پی نداشته است.»

هنوز علت اصلی این حریق و حجم خسارات ناشی از آن مشخص نشده ولی سخنگوی شرکت ملی گاز، فرسوده بودن لوله را دلیل حریق اعلام کرد.

کیامرث حاجی زاده، مدیر کل مدیریت بحران خوزستان، محل نشت گاز از خط لوله انتقال از خوزستان به اصفهان را در حوالی یکی از روستا‌های باغملک عنوان کرد و گفت که این امر موجب آتش سوزی شد.

مدیریت بحران خوزستان همچنین از آماده‌باش کلیه نیروهای امدادی خبر داد.

محمد نجاتی‌پور، فرماندار باغملک، نیز گفت که برای ایمنی جان مردم روستای رستم آباد این شهرستان و نیز جلوگیری از خطرات احتمالی واحد‌های مسکونی مجاور و اطراف این خط تخلیه شدند.