.
.
.

فرانسه دارایی‌ سرویس‌های وزارت اطلاعات ایران را مسدود کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دولت فرانسه روز سه شنبه 2 اكتبراعلام کرد، دارایی‌های سرویس‌های وزارت اطلاعات ایران در این کشور را به مدت 6 ماه مسدود کرده است.

به گزارش خبرگزاری، تمام سپرده‌ها و اموال وابسته به مرکز موسوم به «مرکز الزهرا» در فرانسه توقیف شد.

فرانسه همچنین حساب‌های دو دیپلمات ایرانی متهم به ارتباط با طرح حمله به گرد‌همایی سازمان مجاهدین خلق ایران در پاریس را مسدود کرد.

اسدالله اسدی متولد 22 دسامبر 1971 در ایران و یکی از دیپلمات‌های ایرانی است که در طرح حمله به گردهمایی سازمان مجاهدین خلق در فرانسه متهم و بازداشت شد.

این دیپلمات در آلمان بازداشت شده بود و روز دوشنبه اول اکتبر دادگاهی در آلمان حکم استرداد او به بلژیک را در ارتباط با پرونده طرح حمله به گردهمایی سازمان مجاهدین خلق ایران صادر کرد.

نیروهای ویژه پلیس فرانسه صبح روز سه شنبه 2 اکتبر همچنین به یک مرکز اسلامی و چندین منزل مسکونی در منطقه گراندسانت، واقع در شمال فرانسه یورش برده و یازده نفر مضنون به همکاری با تروریسم بازداشت کردند.

پلیس ویژه فرانسه گفته است، 200 نفر از نیروهای این پلیس طی یک روز 12 عملیات بازرسی از مراکز مشکوک اسلامی را انجام داده که در این عملیات 11 نفر بازداشت شدند.

پلیس فرانسه گفته است در خانه‌های برخی از این افراد اسلحه یافت شده است.

گفتنی است که «مركز الزهراء » در فرانسه یکی از مهمترین مراکز شیعه مورد حمایت ایران در اروپا است که شامل چند انجمن، از جمله «حزب علیه صهیونیسم»، «اتحادیه شیعیان فرانسه» و « فرانسه ماریان تیلی» که اکنون حساب‌های مالی همه این انجمن‌ها برای مدت 6 ماه مسدود شد.

مقامات فرانسوی معتقدند که این انجمن‎ها و نهادهای مورد حمایت ایران به «تروریسم» مشروعیت می دهند و از سازمان‌ها متهم به تروریسم حمایت می‌کند.