.
.
.

تظاهرات کارگران گروه ملی فولاد اهواز در اعتراض به نپرداختن معوقات حقوقی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کارگران گروه ملی فولاد اهواز در اعتراض به پرداخت نشدن سه ماه حقوق عقب افتاده ماه‌های تیر، مرداد و شهریور در محوطه این شرکت دست به تظاهرات زدند.

به گزارش کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز سه شنبه 2 اکتبر، کارگران گروه ملی فولاد اهواز از ساعات اولیه صبح در داخل شرکت دست به راهپیمایی اعتراضی زدند. کارگران این مجموعه دستمزد ماههای تیر، مرداد و شهریور را تاکنون دریافت نکرده اند.

به گفته یک منبع آگاه، مدیریت شرکت با وجود راه اندازی تولید و فروش محصولات تولید شده، دستمزد کارگران را پرداخت نمی‌کند. در پی زمزمه اعتراض کارگران در چند روز گذشته، قرار بود روز سه شنبه، یکی از اعضای هیئت مدیره این شرکت به اهواز بیاید و در تالار اجتماعات حضور یابد تا به سخنرانی میان کارگران بپردازد. اما این امر وقوع نیافت. کارگران نیز در اعتراض امروز خود، مدیر مالی شرکت را مجبور کردند که با وی تماس تلفنی برقرار کند که در پی این تماس، کارگران متوجه شدند ایشان امروز نخواهند آمد و وعده هفته ی آینده را جهت حضور در شرکت می‌دهد.

کارگران پس از شنیدن این خبر در اعتراض به عدم حضور مدیران در شرکت، دست به راهپیمایی اعتراضی زدند. طبق همین گزارش کارگران در حین راهپیمایی یکی از سرپرستان را با سر دادن شعارهای اعتراضی سوار ماشین کردند و از داخل مجموعه گروه ملی به خارج از آن هدایت کردند. کارگران با سر دادن شعارهای اعتراضی خواستار استعفای این سرپرست شدند.

شرکت گروه ملی فولاد اهواز در سه سال اخیر به بدترین روزهای خود از زمان واگذاری این شرکت به بخش خصوصی رسید که باعث کاهش خطوط تولید، تعدیل نیرو و نیز پرداخت نامنظم حقوق و بیمه کارکنان شرکت شد.