668 پرونده احتکار در ایران طی شش ماه اخیر تشکیل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سید یاسر رایگانی، سخنگوی تعزیرات حکومتی ایران از تشکیل 668 پرونده احتکار در این کشور به ارزش 10 هزار میلیارد تومان در شش ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش صداوسیمای ایران، سید یاسر رایگانی شنبه شب 29 سپتامبر در ارتباط تلفنی با شبکه دو سیما با بیان اینکه در این بازه زمانی 496 پرونده مختومه شد، گفت: 151 پرونده احتکار لوازم خانگی داشتیم که بیشتر آن ماشین لباسشویی، اجاق گاز، یخچال، تلویزیون و یخچال فریزر بود.

وی افزود: بسیاری از این پرونده ها مربوط به نمایندگی های برند های خارجی بود که در داخل، کار توزیع را بر عهده داشتند و بخشی هم در سطح عرضه بودند.

رایگانی ادامه داد: نماینده یکی از برندهای معروف آلمانی در استان البرز، شهر کرج 30 میلیارد تومان لوازم خانگی را احتکار کرده بود و در اصفهان هم یکی از برندهای کره ای یک و نیم میلیارد تومان، در آذربایجان شرقی هم یک و نیم میلیارد تومان، لوازم خانگی را احتکار کرده بودند که از نمایندگی های توزیعی برندهای خارجی بودند.

وی اضافه کرد: بیشتر مشکلات بازار لوازم خانگی مربوط به عرضه نکردن است و همچنین بارها مشاهده شده قیمت درج شده روی محصول با قیمتی که به خریدار تحویل می شود همخوانی ندارد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی بیان کرد: در خصوص آزادسازی قیمت ها تجربه تلخی داریم و آن قیمت بلیط هواپیماست، متاسفانه بحث آزادسازی با رهاسازی اشتباه گرفته شد و به جای اینکه شرکت های هواپیمایی در صدد عرضه رقابتی خدمات پروازی باشند، این آزادسازی قیمت بلیط ها به رهاسازی قیمت ها منجر شد و این،کار رسیدگی را سخت می‌کند.

رایگانی با بیان اینکه وقتی کف و سقف قیمت ها معلوم نباشد رسیدگی تعزیراتی در آن حوزه، سخت می شود، ادامه داد: در باره بلیط هواپیما، پارسال ۷۹ پرونده در بحث اربعین در سازمان تعزیرات سراسر کشور تشکیل شد.

وی افزود: اگر آزادسازی قیمت ها با رهاسازی آن اشتباه گرفته نشود خوب است اما معمولا روند رسیدگی به پرونده ها را مشکل می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size