نتانیاهو: در قبال موشک‌‌پرانی‌های ایران سکوت نخواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، در گفتگویی تلویزیونی با شبکه سی‌ان‌ا‌ن از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواسته است بازرسان خود را به تهران بفرستد تا از نزدیک «انبار تجهیزات اتمی مخفی» ایران را بررسی کنند.

نخست وزیر اسرائیل همچنان روز پنج‌شنبه 27 سپتامبر در سخنرانی‌اش در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با نشان دادن عکس‌هایی ایران را به داشتن انبار سری هسته‌ای در تهران برای اهداف تسلیحاتی متهم کرده بود.

نخست‌وزیر اسرائیل در پاسخ به سوالی درباره اظهارات‌اش پیرامون کشف یک انبار اتمی مخفی در ایران در سازمان ملل گفت: «از زمانی که ما آرشیو اطلاعات اتمی ایران را کشف کردیم، آن‌ها (مقامات ایرانی) در تلاش بوده‌اند تا انبار تجهیزات اتمی را پاکسازی کنند. ماه گذشته آن‌ها 15 کیلوگرم ماده رادیو‌اکتیو را از آنجا خارج کرده و در تهران پخش کردند. من به ساکنان تهران که در خطر هستند گفتم که چنین چیزهایی را دارند مثل پن‌کیک می‌فروشند».

آقای نتانیاهو در این‌باره اضافه کرد: «ما نهاد اطلاعاتی آمریکا و شماری دیگر از نهادهای اطلاعاتی را پیشتر در جریان انبار اتمی جدید ایران گذاشتیم و همین‌طور شش هفته پیش به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز آن‌را اطلاع دادیم. به نظرم ساده‌ترین راه این است که آژانس به آن‌جا برود. بازرسانش را به آن‌جا بفرستد. یادتان هست در برجام قول دادند که «بازرسی؛ هرموقع، هرجا؟»

وی افزود، پیشنهاد من ساده است: همان‌جا، همین الان، مردم ایران خودشان دارند آنجا می‌روند. جوان‌های ایرانی می‌روند به آن انبار مخفی در تهران که حالا دیگر مخفی نیست جلویش عکس می‌گیرند مثل همان عکسی که من در سازمان ملل نشان دادم، بازرسان را بفرستید.

در این مورد عباس عراقچی، مذاکره‌کننده اتمی ایران، در مصاحبه با تلویزیون دولتی این کشور با رد اظهارات نخست‌وزیر اسرائیل مبنی بر وجود یک انبار تجهیزات اتمی مخفی در تهران گفته بود که حدس می‌زند عده‌ای آقای نتانیاهو را سرکار گذاشته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید