داعش دوباره مسئولیت حملات اهواز را برعهده گرفت

نماینده اهواز نقش گروه‌های تجزیه‌طلب را رد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جواد کاظم‌نسب الباجی، نماینده اهواز در مجلس ایران تاکید کرد که عاملان حمله خونین روز شنبه 22 سپتامبر اهواز، گروه‌های تجزیه‌طلب نبوده‌اند. همزمان داعش با انتشار یک فایل صوتی، مجددا مسئولیت این حملات را بر عهده گرفت و تهدید کرد اقدامات سخت‌تری علیه ایران انجام خواهد داد.

نماینده اهواز داعش را به انجام عملیات اهواز و حمله به رژه نظامی در سالروز جنگ ایران و عراق متهم کرد و درباره فیلمی که داعش از مهاجمان منتشر کرد، به خبرگزاری ایسنا گفت: «بررسی ها نشان می دهد ویدیو مربوط به همین حادثه بوده و تصاویر افراد با تروریست های کشته شده در حادثه تطابق دارد...در خانه تیمی که از این گروه تروریستی کشف شده نیز مستنداتی همچون پرچم داعش پیدا شده است.»

او خاستگاه فکری مهاجمان را متفاوت با گروه‌های تجزیه‌طلب توصیف کرد و افزود: «ویدیویی که از شبکه مرتبط با داعش (الاعماق) منتشر شده همچنین ادبیاتی که در این ویدیو به کار رفته بیانگر این است که این حادثه کار گروه تجزیه طلب الاحوازیه نیست... افرادی که در ویدیوی منتشر شده صحبت می کنند، ادبیات ایدئولوژیکی و دینی افراطی دارند و کار خود را جهاد و مبارزه با کفر قلمداد می کنند، که با ادبیات گروه های تجزیه طلب همچون الاحواز که درباره دفاع از قوم عرب و جدایی طلبی است، تفاوت دارد. »

این نماینده مجلس درباره هویت مهاجمان نیز گفت: « احمد منصوری، محمود منصوری، جواد سواری و علی بدوی در این حادثه دست داشتند و یک نفر نیز که در میان پیکرهای شهدا بوده به تازگی شناسایی شده که از اهالی یکی دیگر از استان های کشور است اما هنوز هویت او به درستی مشخص نشده است. 2 برادر در این حمله تروریستی شرکت داشتند که 2 برادر دیگر آنها جزو گروه های منتسب به داعش بوده و پیش از این در سوریه کشته شده اند.»

در سوی مقابل داعش نیز یک فایل صوتی از «أبي الحسن مهاجر» سخنگوی خود منتشر کرد که در آن تاکید کرد این حملات را نیروهای داعش انجام داده و وعده داد در آینده اقدامات سخت‌تری علیه ایران صورت گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size