مصرف مشروبات الكلی دست‌ساز در ایران جان 12 نفر را گرفت و 120 نفر را روانه بیمارستان کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شمار افرادی که در دو روز گذشته بر اثر مصرف نوشیدنی‌های الکی دست‌ساز در دو استان هرمزگان و خراسان شمالی جان باختند به 10 نفر رسید. همزمان 120 نفر روانه بیمارستان شدند.

به گزارش عصر ایران، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان روز جمعه 28 سپتامبر 2018 اعلام کرد: « از بعد از ظهر پنجشنبه تا بامداد جمعه، 4 نفر دیگر بر اثر عوارض مصرف مشروب الکلی دست ساز جان خود را از دست دادند و مجموع فوت شدگان به 8 نفر افزایش یافته است.»

فاطمه نوروزیان افزود: «از روز گذشته تاکنون 110 نفر از مصرف کنندگان مشروب الکلی دست ساز به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس مراجعه کرده اند که 102نفر از آنان بستری شدند.»

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان میانگین سنی افراد مصرف‌کننده مشروب الکلی دست‌ساز که نقاط مختلف شهر بندرعباس تاکنون به بیمارستان مراجعه کرده اند، را بین 17 تا 50 سال اعلام کرد و گفت: « 31 نفر از مراجعه کنندگان به دلیل آسیب شدید به کلیه ها دیالیز شده اند و تعدادی نیز در نوبت دیالیز قرار دارند. » خبرگزاری ایسنا به نقل از فرمانده انتظامی شهرستان بندر عباس تعداد افراد دیالیز شده را 52 نفر اعلام کرد.

فاطمه نوروزیان همچنین گفت که هفته گذشته نیز 2 نفر بر اثر مسمومیت ناشی از مصرف الکل جان باخته‌اند و یک نفر از بیمارستان گریخته است.

همزمان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از جان باختن دو نفر در شهرستان‌های بجنورد و شیروان بر اثر عوارض مصرف مشروب الکلی خبر داد و گفت: « مجموع مسموم شدگان 18 نفر است که 4 نفر به علت حال نامساعد و وخیم به ICU منتقل شده‌اند.»

مشروبات الکلی به طور عمده از کشورهای همسایه ایران قاچاق می‌شوند. سقوط ارزش پولی ایران در مقابل ارزهای خارجی، قیمت مشروبات الکلی اصلی را به شدت بالا برده و مصرف‌کنندگان الکل در ایران را به استفاده از مشروبات دست‌ساز ناچار کرده است. مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت که مشروبات الکلی غیر مجاز حاوی ماده متانول بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید