واشینگتن: ادعای ایران مبنی بر دست داشتن آمریکا در حمله اهواز احمقانه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ژنرال جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا دوشنبه 24 سپتامبر، با رد تهدیدهای ایران مبنی بر انتقام‌گیری از حمله خونباری که رژه مسلحانه در شهر اهواز را هدف قرار داد گفت، ادعای تهران مبنی بر دست داشتن ایالات متحده در این حمله «احمقانه» است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، متیس که در جمع خبرنگاران در وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) سخن می‌گفت، در پاسخ به این سوال که آیا تهدیدهای ایران او را نگران می‌کند؟ گفت: «خیر، مرا نگران نمی‌کند، از ابتدا به طور کاملا روشن تاکید کردیم که نباید ما را به آن سمت سوق دهند. امیدوارم تفکری عاقلانه، آرام‌تر و حکیمانه‌تر حکم‌فرما شود».

پیش از این مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا هم از اظهارات محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در متهم کردن کشورهای منطقه و ایالات متحده به دست داشتن در حمله اهواز، انتقاد کرده بود.

پومپئو اظهارات ظریف را «اشتباهی بزرگ» توصیف کرده بود زیرا به گفته او، حادثه در داخل ایران روی داده است. او همچنین از کشته شدن افراد بی‌گناه در این حمله ابراز تاسف کرد و از نظام ایرانی خواست به جای نا امن کردن جهان، بر امنیت مردم خود تمرکز کند.

از سویی رسانه‌ها به نقل از حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران ایران نقل کردند که گفته است، حمله اهواز که به کشته شدن دستکم 25 انجامید، «چهره تاریک» ائتلافی را نشان می‌دهد که ایالات متحده و هم‌پیمانانش برای مقابله با نفوذ ایران در منطقه تشکیل داده‌اند.

نیکی هیلی سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد هم یکشنبه ضمن رد اتهام ایران به آمریکا مبنی بر حمایت از حمله مسلحانه به رژه نیروهای مسلح ایران در اهواز، گفت: «بهتر است رهبران ایران به جای این تهمت‌ها به طور عمیق‌تری به داخل کشورشان نگاه کنند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size