«ولوو» هم از ایران رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شرکت سوئدی تولید خودروهای سنگین اعلام کرد خط مونتاژ کامیون‌های خود در ایران را به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه تهران متوقف کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، فردریک ایورسون، از سخنگویان شرکت «ولوو» دوشنبه 24 سپتامبر در تماس با این خبرگزاری گفت: «تحریم‌ها باعث شده که هزینه قطعات ارسالی به ایران دیگر قابل دریافت نباشد، از این رو مدیران این شرکت تصمیم گرفتند فعالیت خود در ایران را متوقف کنند».

او افزود: «با بازگشت دوباره تحریم‌های آمریکا، سیستم بانکی در ایران دیگر کارایی ندارد و ما دیگر امکان دریافت وجوه معاملات خود در این کشور را نداریم».
در پی خروج ایالات متحده آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران (برجام) و آغاز ازسرگیری تحریم‌ها علیه این کشور، بسیاری از شرکت‌های غربی، بازار ایران را ترک کردند.
ایالات متحده آمریکا صبح سه‌شنبه 7 اوت، اجرای بسته اول از تحریم‌ها علیه ایران که در پی امضای توافق هسته‌ای در سال 2015 لغو شده بود را آغاز کرد.
دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا ماه مه گذشته، خروج کشورش را از توافق هسته‌ای با ایران (برجام) اعلام کرد.

برپایه این توافق که حاصل مذاکره آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین، پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد با تهران بود، در قبال محدود شدن برنامه هسته‌ای ایران، تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور به خاطر این برنامه تعلیق شد.

پیش از این شرکت‌های یش از این نیز شرکت‌های آلمانی خودروساز «دایملر» و «هنک نکت» و همچنین شرکت خودروسازی فرانسوی «پژو» از جمله شرکت‌های خودروسازی بودند که فعالیت خود را در ایران متوقف کردند.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید