واکنش‌ مقامات به حملات مسلحانه روز شنبه در اهواز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی حمله مسلحانه روز شنبه 22 سپتامبر 2018 به رژه نیروهای نظامی در اهواز، که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از مردم و نیروهای مسلح شد، مقامات مختلف ایران با ارسال پیام‌هایی به این موضوع واکنش نشان دادند.

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران عاملان حمله روز شنبه را «وابسته به همان مدعیان دروغگو و ریاکارند که پیوسته دم از حقوق بشر می‌زنند» توصیف کرد و گفت که «ملت ایران راه شرافتمندانه و افتخارآمیز خود را ادامه خواهد داد».

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران در تماس تلفنی با غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان گفت: «: پاسخ جمهوری اسلامی ایران به کوچکترین تهدید، کوبنده خواهد بود اما کسانی که از این تروریست ها پشتیبانی تبلیغاتی و اطلاعاتی می کنند، باید پاسخگو باشند.»

جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در صفحه توئیترش نوشت: «تروریست‌های جذب‌شده، آموزش دیده شده، مسلح شده و مزدبگیر توسط یک رژیم خارجی به اهواز حمله کرده‌اند. کودکان و روزنامه‌نگاران در میان قربانیان هستند. ایران پشتیبانان منطقه‌ای ترور و اربابان آمریکایی‌شان را مسئول چنین حملاتی می‌داند. پاسخ ایران در دفاع از جان ایرانی‌ها سریع و قاطع خواهد بود.»

حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس‌جمهوری ایران نیز در توییتی نوشت: «اهواز می‌ایستد و تسلیم تروریست‌ها نمی‌شود. خوزستان پاسخ خواهد داد ولی نه فقط با گلوله!»

علی اکبر ولایتی، مشاور رهبر ایران در امور بین‌الملل با انتشار پیامی، آمریکا را متهم به پشتیبانی از این حملات کرد و گفت که « همه توطئه‌ها و دشمنی‌ها که با حمایت و پشتیبانی آمریکا و رژیم صهیونیستی» صورت می‌گیرد، شکست خواهد خورد. او تهدید کرد که این حمله مسلحانه « با پاسخ محکم جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید